AC Odyssey Ryzen 5 3600X kullanımı %70

Baran30

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Antalya/Turkey
Merhabalar, AC Odyssey oynarken GPU kullanımım %90 civarı sabit 70 FPS alıyorum ve ekran kartı sıcaklığım 57 derece. Sıkıntı şudur ki işlemci kullanımı çok yükseliyor %70-80 civarı bir CPU kullanımı var bu CPU kullanımını oyunlarda daha önce hiç görmemiştim bana biraz yüksek geldi sizce değerler nasıl?

Sistem: ASUS ROG STRIX RTX 2060 o.c EVO, Ryzen 5 3600X, ASUS TUF B450 PRO, 16 GB 3200MHz RAM. (oyunu 2K oynuyorum)

Son düzenleyen: Moderatör:
AC oyunları işlemciye yüklenen oyunlar hocam sıkıntı yok. RX 5700 ve i5 9400f ikilisi kullanıyorum sadece bu oyunlarda %90-95'i görüyor.

O oyun için normal değerler, özellikle NPC'si yoğun kalabalık şehir içlerine girildiği zaman yüzüne bakıldık adam akıllı 6 çekirdek işlemciler bile ucu ucuna kurtarıyor.

R5-3600X için gayet doğal, hatta işlemci sınırda çalışıyor fark ettiyseniz. OSD yazılımları sanal izlekleri gerçek çekirdekmiş gibi algıladığından o %70-80 gibi değerler aslında 6 çekirdeğin saf kullanım değerleri bile değil. Belki %90-95 bandında çalışıyor ama neticede çok ciddi bir kullanım söz konusu. AC:Origins & Odyssey'deki Anvil Next 2.0 motoru DX11 ile beraber çoğu işlemcinin içinden geçiyor maalesef, yapacak bir şey yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…