AC Odyssey Ryzen 5 3600X kullanımı %70

Baran30

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Antalya/Turkey
Merhabalar, AC Odyssey oynarken GPU kullanımım %90 civarı sabit 70 FPS alıyorum ve ekran kartı sıcaklığım 57 derece. Sıkıntı şudur ki işlemci kullanımı çok yükseliyor %70-80 civarı bir CPU kullanımı var bu CPU kullanımını oyunlarda daha önce hiç görmemiştim bana biraz yüksek geldi sizce değerler nasıl?

Sistem: ASUS ROG STRIX RTX 2060 o.c EVO, Ryzen 5 3600X, ASUS TUF B450 PRO, 16 GB 3200MHz RAM. (oyunu 2K oynuyorum)

Son düzenleyen: Moderatör:
O oyun için normal değerler, özellikle NPC'si yoğun kalabalık şehir içlerine girildiği zaman yüzüne bakıldık adam akıllı 6 çekirdek işlemciler bile ucu ucuna kurtarıyor.

R5-3600X için gayet doğal, hatta işlemci sınırda çalışıyor fark ettiyseniz. OSD yazılımları sanal izlekleri gerçek çekirdekmiş gibi algıladığından o %70-80 gibi değerler aslında 6 çekirdeğin saf kullanım değerleri bile değil. Belki %90-95 bandında çalışıyor ama neticede çok ciddi bir kullanım söz konusu. AC:Origins & Odyssey'deki Anvil Next 2.0 motoru DX11 ile beraber çoğu işlemcinin içinden geçiyor maalesef, yapacak bir şey yok.

Geri
Yukarı