AC Odyssey vs AC Origins

Merhaba;
İki oyunuda derinlemesine oynadım bütün yan görevleri yaptım.(tabi ki yan görevler sınırsız.) ve buraya tecrübelerimi aktarmak istedim.
İlk önce oyunun hangi sürümünü almak istediğimize kara vermemiz gerekiyor. Bence iki oyununda full sürümü alınmalı çünkü ek paketler gerçekten çok iyi.

Oynanışa gelirsek bence önce origins oynanmalı yoksa odysseyden sonra origins biraz sıkabilir.
Şahsen ben origins'in hikayesini daha çok beğendim. Tabi bunda eski AC oyunlarının da payı var. Odyssey ise tamamen eski oyunlardan kopmuş bir hikayesi var. Bu arada Odyssey Kassandra üzerine yazılmış bir senaryoya sahip ve Kassandra'nın mimikleri ve dublajı çok daha iyi.

Origins'te en güçlü silahlar legendary(sarı) silahlar iken Odyysey'de legendary silahlara istediğimiz gravürü (originste gravür yok) ekleyemediğimizden epic(mor) silahlar daha güçlü konuma gelebiliyor. Öte yandan legendary silahların set bonusunu unutmamak gerek.
Origins'in skill ağacı pek işe yarar şeyler barındırmasa da oynanışa belli bir ölçüde etki ediyor fakat Odyssey de neredeyse mükemmel bir skill ağacı var.

Gelelim haritalara, Origins haritası %90 kahverengi odaklı bir harita, nil nehri yakınında olmayan neredeyse herşey kum ve taştan oluşma buda belli süre sonra insanı bıktırıyor. Odyssey haritası ise Yunanistan haritasının ve adalarının çok büyük oranda benzeri. Phokis'de gezerken nispeten sonbahar mevsimini, kos adasında gezerken bir temmuz gününü yaşayabilirsin. Bir adada ormanın içinde kaybolup diğer adada volkanik rezervlerin üzerinde gezebilirsin veya gemin ile ege denizinde dolaşabilirsin . Bu açıdan odyssey haritası çok daha önde.

Ek paketlerden bahsetmek gerekirse(SPOILER OLABİLİR!!!);
Fate of Atlantis (Odyssey): 3 yeni harita ve hikaye, haritalar sırasıyla Elysium(Persephone), Tartarus (Hades), Atlantis(Poseidon)
Lot First Blade(Odyssey): Olmasaydı daha iyi olurdu.
Hidden Ones (Origins): Assasins Creed'in nasıl kurulduğunu anlatan bir ek paket ve hikayesi gerçekten çok iyi
The Curse of the Pharaohs (Origins): Fate of Atlantis ek paketi gibi Mısır'ın 4 efsanevi firavunu (Nefertiti, Tutankamon, Akhenaten ve Ramses) ile savaşıyoruz. Hepsinin ayrı haritası var.

Geri
Yukarı