AC Valhalla almaya değer mi?

Hephaestus06

Hectopat
Yeni yıl indirimleriyle ve kodla Ubisoft Connect'te 105TL'ye düşüyor. AC Origins'i bitirmiş ve AC Odyssey'i yarılamış biri olarak seriyi genel olarak seviyorum. Bir de kur artışı nedeniyle fiyatlar yeni yılda artar diyorlar, oynayanlar fikir belirtirse kaybetmeden alacağım. AC Valhalla beklentileri karşılar mı, almaya değer mi?

Viking + kan + vahşet teması o kadar güzel yakışmış ki anlatamam. O barbarlığı hissettirmişler. Assassin’s Creed 2’den sonra hiçbir oyununu oynamamış olmama rağmen Valhalla ile oyunu yarıladım.

Bir ara valhallanin yarisina kadar gelmistim. Bir sure sonra sikmaya basliyor bence. O viking temasi, mitoloji, norvecin karli topraklari, cift balta kullanmak vs gercekten cok hos. Ama bir noktadan sonra hypein azaldiginda savaslarin aslinda tam istedigin gibi olmadigini farkediyorsun. Hikaye olarak geldigim noktaya kadar guzeldi, yetenek sistemi basarili. (Spoiler vermemeye calisiyorum) ozellikle mitolojiyle direk baglantili olan kisimlarin olmasi cok hos. Odysseyin yarisina geldim daha mitolojiyle alakali hicbir sey oynattirmadi bana mesela. Genel anlamda viking temasi, mitoloji seviyorsan basarili bir oyun, raidler vs guzel ama bir sure sonra sıkmaya basliyor bence. Genede her seye ragmen oynanir 👍🏻

Ben tavsiye etmiyorum. İnternette hesap olarak satın alıp oynayabilirsin. Kendin satın alıp ekstra fazla para vermene gerek yok. Sıkıcı ve monoton-kendini tekrar eden bir oyun.

AC Odyssey sevdiysen Valhalla'yı da seversin. Temelde aynı oyun ama yeni haritalar yeni hikayeler farklı zamanlar. Kısaca oyun bu, parasını da hak eder ben 170 küsur lirayken almıştım. DLC'leri ben de oynamadım o konuda yorum yapamam.

Viking teması yakışmış. Ama klasik Ubisoft tekrarı var bilginiz olsun. Yer yer sıksa da beni oldukça keyif aldım oynarken.

Bir ara valhallanin yarisina kadar gelmistim. Bir sure sonra sikmaya basliyor bence. O viking temasi, mitoloji, norvecin karli topraklari, cift balta kullanmak vs gercekten cok hos. Ama bir noktadan sonra hypein azaldiginda savaslarin aslinda tam istedigin gibi olmadigini farkediyorsun. Hikaye olarak geldigim noktaya kadar guzeldi, yetenek sistemi basarili. (Spoiler vermemeye calisiyorum) ozellikle mitolojiyle direk baglantili olan kisimlarin olmasi cok hos. Odysseyin yarisina geldim daha mitolojiyle alakali hicbir sey oynattirmadi bana mesela. Genel anlamda viking temasi, mitoloji seviyorsan basarili bir oyun, raidler vs guzel ama bir sure sonra sıkmaya basliyor bence. Genede her seye ragmen oynanir 👍🏻
Oyunu yarıda bıraktım. Oysaki AC serisi hayranıyım fakat oynanılacak gibi değil aşırı tekrar ve tüm serinin en boş hikayesi bence.

Geri
Yukarı