Çözüldü AC Valhalla Epic Games ve Ubisoft bağlantısında "Pi-UBI-01: 102008" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Impuzzble

Hectopat
Yer
Tønsberg/Norveç
Daha fazla  
Merhabalar, Türkiye'de yaşarken Epic Games'den Assassin's Creed Valhalla satın almıştım fakat hiç yüklememiştim. Şu an Norveç'te yaşıyorum ve oyunu yüklemeye çalışırken Ubisoft, Epic Games hesabıma bağlanmaya çalışıyor, otomatik olarak tarayıcımda açılan sekmede Ubisoft hesabımı giriyorum beni oradan Epic Games'e yönlendiriyor ve tam bağlantının tamamlanıp oyunun yüklenmeye başlaması gereken yerde "Pi-UBI-01: 102008" adlı bir hata alıyorum. Bu sorunun Epic Games'in SSS kısmından çözümüne baktığımda VPN kapatın diyor fakat zaten bir VPN hizmeti kullanmıyorum. Epic Games Canlı Yardımla da konuştum, onlar da VPN kapat demekten başka bir şey yapamıyorlar.

Benim tahminim oyunu Türkiye'den alıp Norveç'te oynamaya çalıştığım için oluyor yönünde fakat böyleyse bile nasıl çözeceğimi bilmiyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Çözüm
Lokalsel bir sıkıntı gibi duruyor dostum ya Türkiye'den alıp Norveç'te oynamaya çalıştığından olabilir konuyla alakalı biraz Google'da gezindim ve VPN kapatınca düzelmiş çoğu kişinin sorunu.
Oyunu u playden açmayı denedin mi?

Epic Games'ten 10 kişi ile, Ubisoft'tan 3 kişi ile görüşmemin sonunda sorunu düzelttim. En sonunda Epic Games'e attığım destek iletisine "yaptığım değişiklik sonucunda oyunun bölgesi bulunduğun bölge olarak değişmiştir. Bu adım "Pi-ubı-01:102008" hatasını almanı önceleyecektir." cevabı verildi. Böylece oyuna girebildim. Şu an bir sorun olmadan oynayabiliyorum. Aynı sorunu alan veya alacak olan arkadaşlara tavsiyem her iki hesabın ülkesini de oyunu satın aldığınız ülke olarak ayarlamak yani iki hesabında ülkesi aynı olsun. Daha sonra Epic Games'e bu durumu açıklayıp oyunun bölgesinin bulunduğum bölge olarak değiştirilmesini istiyorum demelisiniz. Umarım bu işinize yarar. Sorun çözülmüştür.
Lokalsel bir sıkıntı gibi duruyor dostum ya Türkiye'den alıp Norveç'te oynamaya çalıştığından olabilir konuyla alakalı biraz Google'da gezindim ve VPN kapatınca düzelmiş çoğu kişinin sorunu.
oyunu u playden açmayı denedinmi ?

Oyunu u playden açmayı denedin mi?

Epic Games'ten 10 kişi ile, Ubisoft'tan 3 kişi ile görüşmemin sonunda sorunu düzelttim. En sonunda Epic Games'e attığım destek iletisine "yaptığım değişiklik sonucunda oyunun bölgesi bulunduğun bölge olarak değişmiştir. Bu adım "Pi-ubı-01:102008" hatasını almanı önceleyecektir." cevabı verildi. Böylece oyuna girebildim. Şu an bir sorun olmadan oynayabiliyorum. Aynı sorunu alan veya alacak olan arkadaşlara tavsiyem her iki hesabın ülkesini de oyunu satın aldığınız ülke olarak ayarlamak yani iki hesabında ülkesi aynı olsun. Daha sonra Epic Games'e bu durumu açıklayıp oyunun bölgesinin bulunduğum bölge olarak değiştirilmesini istiyorum demelisiniz. Umarım bu işinize yarar. Sorun çözülmüştür.

Çözüm

Bölgeyi nereden nasıl değiştireceğiz? Ben de aynı sorunu yaşıyorum.

Geri
Yukarı