AC Valhalla vs AC Odyssey

ReyuM

Hectopat
İki oyun arasında takıldım ama AC Valhalla gibi bir oyunu oynamayı daha da çok istiyorum. Sizce hangisi daha iyidir?

İki oyun arasında takıldım ama AC Valhalla gibi bir oyunu oynamayı daha da çok istiyorum. Sizce hangisi daha iyidir?
AC Oddsey çeşitlilik açısından daha iyi gemi savaşları falan aksiyon dolu v.s, fakat Valhalla'da çeşitlilik daha az, gemileri sadece ulaşım aracı olarak kullanıyorsun, savaş gemisi yok yani. Sıkıcı buldum biraz. Sistemin iyi isi AC Oddsey başla.

AC Oddsey çeşitlilik açısından daha iyi gemi savaşları falan aksiyon dolu v.s, fakat Valhalla'da çeşitlilik daha az, gemileri sadece ulaşım aracı olarak kullanıyorsun, savaş gemisi yok yani. Sıkıcı buldum biraz. Sistemin iyi isi AC Oddsey başla.
GeForce Now ile oynayacağım için sistem sıkıntı değil ha şuan ki sistemim ile CSGO'da 50 60 fps alıyorum sen düşün durumu.

Reis sana diyeceğim tek şey Assassin's Creed Odyssey oyna gaza gelip Valhalla'yı da anında satın alacak oynayacaksın adım gibi eminim. Oyuna kötü diyenlere kulak asma benim gözümde Witcher'dan bile daha iyi.

Reis sana diyeceğim tek şey Assassin's Creed Odyssey oyna gaza gelip Valhalla'yı da anında satın alacak oynayacaksın adım gibi eminim. Oyuna kötü diyenlere kulak asma benim gözümde Witcher'dan bile daha iyi.

Valhalla'yı alıp çok oynamak istiyorum baya baya ama bakalım. Odyssey alıcam şimdi indirimde nasıl olsa çok çok iade ederim beğenmezsem beklerim Valhalla'nın indirime girmesini.

Hep diyorum, AC oyunları atmosfer oyunlarıdır. Mesela Hellen dönemine karşı özel bir ilgim olduğu için Odyssey'in atmosferinin, büyük oranda bildiğim coğrafyada oynamanın verdiği keyif çok fazla oldu. 200 saat civarı Odyssey oynadım, 3. defa başlayıp bu defa tamamen savaşçı skilleri ile Sparta askeri gibi oynayacağım oyunu. Öncekilerde tamamen gizlilik üzerine oynamıştım.

Vikinglerle ilgili temayı sevenler için Valhalla'nın atmosferi çok çekici gelecektir, özellikle Britanya akınları dönemini oynamak ayrı bir keyif verebilir. Bana vermedi, oyunu çok oynamadım o yüzden. Oyun atmosferi bana biraz boğucu geldi.

Grafik olarak bakarsak bence Odyssey daha göze hitap ediyordu. Skill sistemi de Odyssey'de daha basit ve anlaşılır. Karakterler çok daha tanıdık, AC evreninin mitolojik temellerini ve bu evrenin en başındaki karakterle oynamak da ayrı keyif verdi. Bunlardan dolayı ben Odyssey'e muhtemelen yıllar sonra bile dönüp tekrar bakarım.

Son düzenleme:
Odyssey daha iyidir hocam. Valhalla'yı ben sevemedim ama siz bilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı