AC97 VIA Audio Ses Sürücüsü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

emin.basbay

Hectopat
Herkese merhaba. Uzun zamandır benim bilgisayarım bozuk ve bu yaz yeni bir bilgisayar alacağım. Benim bilgisayarım olmadığı için dayım kendi bilgisayarını bana verdi. Öncelikle bilgisayarın özelliklerini söyleyeyim.
  • İntel Pentium 4 2.26 ghz işlemci,
  • P4M266 anakart,
  • 1 gb ddr1 ram,
  • Radeon 9250 ekran kartı.

Ben bu bilgisayara geçen gün format attım ve xp 32 bit yükledim. DriverPack Solution programıyla tüm driverları yükledim fakat ses driverı internette dahi yok. Var aslında ama hiçbir şekilde sorunu çöözmüyor. Ekran sağ altta ses simgesi yok. Drvievr ismi ac97 via audio. Dayım hep bunu yüklüyordu sorun olmauyordu fakat Via'nın kendi sitesinden indirmeme kurmama rağmen sorun çözülmedi. Önerilerinizi, yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben benzer bir sorunu Sis grafik işlemcilerinde yaşadım. Zaten berbat bir grafik markasıydı ama driverları da berbat durumdaydı. Güncel olan ve çok eski olanlar işe yaramamıştı, güncelden biraz eski olan driverlardan biri sorunu çözmüştü. Çok fazla driver yoksa 5-10 tanesini indirip deneyebilirsiniz. Bir de doğru mu biliyorum emin değilim ama Realtek sürücüleri sanırım evrenseldi, Realtek sürücüleri de deneyebilirsiniz.

Ben eski Pentium 4 bilgisayarıma Vista kurmaya çalışıp başaramamıştım, sanırım o yüzden aklımda böyle bir fikir oluşmuş. Bilmiyordum kurulabildiğini, teşekkürler bilgilendirdiğiniz için :)

Rica ederim, ben teşekkür ederim. Vista Microsoft'un en kötü işletim sistemidir.(bence) Kuramadığınız iyi olmuş :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı