Accent Blue vs Egea vs Fluence

sebastia

Picopat
Merhaba arkadaşlar.
Yazı gözünüze uzun gelebilir sebebi enter tuşunu biraz fazla kullandım 🙂

Önümüzdeki birkaç ay içerisinde arabamı değiştirmeyi düşünüyorum. Şuan bende olan araba Dacia Logan 1.4 Benzin&LPG. Araştırırken dikkat ettiğim birkaç kriter ve olmasını istediğim bazı şeyler var. Bunlara göre arama yaptığımda karşıma çıkan arabalar aşağı yukarı hep aynı marka model arabalar oldu. Bunlar arasından hangisini seçmeliyim yada siz olsanız hangisini seçerdiniz? Önerilerinizi almak istiyorum.

Beklentilerim/şartlarım şunlar;
  • Verebileceğim en fazla 700.000 TL
  • 100.000 km ve 10 Yaş altı olmasını istiyorum.
  • Otomatik vites.
  • Motor gücü ve torku biraz yüksek olsun tabii ki yukarıdaki fiyata uygun araçlar için geçerli. Örnek vermek gerekirse, uzun rampa ve yokuş çıkarken vites düşürmeden hatta hızlanarak çıkabilmek istiyorum. Logan ile 2.vitese düştüğüm zamanlar oldu mesela böyle olsun istemiyorum.
  • Donanım paketi olarak en dolu veya dolunun bir altındaki paket olsun istiyorum.
  • İçi şu anki arabama göre biraz daha geniş olan bir araba istiyorum.
Ben bu şartlara göre arama yaptığımda başlıktaki 3 arabaya kadar seçenekleri daralttım ama devamını getiremedim açıkçası çünkü 3 araba arasında ne gibi farklar var ilanlar üzerinden anlayamadım. Bu arabaları da hiç kullanmadım.

Hyundai Accent Blue 1.6 CRDI 136hp Model Plus veya Prime paket
Fiat Egea 1.6 multijet 120 Hp Urban veya Lounge paket
Renault Fluence 1.5DCI 110 Hp Icon paket

Bu 3 arabadan hangisini seçmeliyim veya bunlar dışında yine üstteki şartları sağlayan başka hangi arabalar vardır?

NOT: Bu 3 arabayla ilgili sosyal medyada geyik konusu olan eleştirileri de gördüm. Mesela frene basınca hızlanması, teneke olmaları, malzeme kalitesinin çok dandik oluşu vs. şu anki arabam Logan olduğu için bunlar bana dert değil arkadaşlar bunu da belirteyim.

Temiz Accent blue daha iyi olur. O geyiklerin tabi gerçeklik payı vardır. Ama bahsettiğinden çok daha eski Accent blue kullanıyordum. Gayet memnunumdum.

Fluence Icon paketim vardı bir dönem. Oldukça geniş ve çok çok az yakan bir araç. Icon paketinde elektronik el freni, anahtarsız giriş/çıkış, anahtarsız çalışma gibi özellikler var. Tavsiye ederim.

Merhaba arkadaşlar.

Önümüzdeki birkaç ay içerisinde arabamı değiştirmeyi düşünüyorum. Şuan bende olan araba Dacia Logan 1.4 Benzin&LPG. Araştırırken dikkat ettiğim birkaç kriter ve olmasını istediğim bazı şeyler var. Bunlara göre arama yaptığımda karşıma çıkan arabalar aşağı yukarı hep aynı marka model arabalar oldu. Bunlar arasından hangisini seçmeliyim yada siz olsanız hangisini seçerdiniz? Önerilerinizi almak istiyorum.

• Otomatik vites.
  • Motor gücü ve torku biraz yüksek olsun tabii ki yukarıdaki fiyata uygun araçlar için geçerli. Örnek vermek gerekirse, uzun rampa ve yokuş çıkarken vites düşürmeden hatta hızlanarak çıkabilmek istiyorum. Logan ile 2.vitese düştüğüm zamanlar oldu mesela böyle olsun istemiyorum.
  • Donanım paketi olarak en dolu veya dolunun bir altındaki paket olsun istiyorum.
Ben bu şartlara göre arama yaptığımda başlıktaki 3 arabaya kadar seçenekleri daralttım ama devamını getiremedim açıkçası çünkü 3 araba arasında ne gibi farklar var ilanlar üzerinden anlayamadım. Bu arabaları da hiç kullanmadım.

Hyundai Accent Blue 1.6 CRDI 136hp Model Plus veya Prime paket
Fiat Egea 1.6 multijet 120 Hp Urban veya Lounge paket
Renault Fluence 1.5DCI 110 Hp Icon paket

Bu 3 arabadan hangisini seçmeliyim veya bunlar dışında yine üstteki şartları sağlayan başka hangi arabalar vardır?

NOT: Bu 3 arabayla ilgili sosyal medyada geyik konusu olan eleştirileri de gördüm. Mesela frene basınca hızlanması, teneke olmaları, malzeme kalitesinin çok dandik oluşu vs. şu anki arabam Logan olduğu için bunlar bana dert değil arkadaşlar bunu da belirteyim.
Şu an babamda 2012 Dynamique (Makyajsız kasa'da Icon dengi) Fluence var, araç gayet seri ve az yakıyor kullanımı kolay ve gayet memnun, Bi tanıdığımda ise 1.6 Dizel Blue var, sürekli arıza yapmasından şikayetçi, Egea deseniz zten 5 para etmez bi araç onun için Fluence sizin için en mantıklı seçenek olacaktır..

Merhaba arkadaşlar.

Önümüzdeki birkaç ay içerisinde arabamı değiştirmeyi düşünüyorum. Şu an bende olan araba Dacia Logan 1.4 Benzin&LPG. Araştırırken dikkat ettiğim birkaç kriter ve olmasını istediğim bazı şeyler var. Bunlara göre arama yaptığımda karşıma çıkan arabalar aşağı yukarı hep aynı marka model arabalar oldu. Bunlar arasından hangisini seçmeliyim ya da siz olsanız hangisini seçerdiniz? Önerilerinizi almak istiyorum.

• Otomatik vites.

Hyundai Accent Blue 1.6 CRDI 136HP Model Plus veya Prime paket
Fiat Egea 1.6 Multijet 120 HP Urban veya Lounge paket
Renault Fluence 1.5dCi 110 HP Icon paket

Bütçeniz dahilinde konuşacaksak eğer Fluence alın derim.
Her arabanın ilk seri üretiminde muhakkak bir kronik problem oluyor. Bütçenize göre alacağınız Egea maalesef ilk nesil olacağı için önermem. 2021 yılı itibarıyla üretilmiş makyajlı kasa bu alternatiflerin hepsinden çok daha iyi.
Alabilirseniz Fluence'ın dizel 110BG versiyonunu alın. Paket olarak Icon veya Touch Plus tercih edebilirsiniz.
Accent'in konfor olarak sorunları mevcut. Evet ekonomik ve uzun ömürlü olabilir ama konfor olarak asla tercih etmeyeceğim bir araba.

Egea'nın bilinen ciddi bir kronik sorunu yok. Yalnız bütçenize göre yıkık bir Egea ile temiz bir Fluence düşüyorsa Fluence daha doğru tercih olur. Yoksa Egea otomobil olarak Fluence'den de Accent'ten de bir gömlek iyidir.

Merhaba arkadaşlar.

Önümüzdeki birkaç ay içerisinde arabamı değiştirmeyi düşünüyorum. Şu an bende olan araba Dacia Logan 1.4 Benzin&LPG. Araştırırken dikkat ettiğim birkaç kriter ve olmasını istediğim bazı şeyler var. Bunlara göre arama yaptığımda karşıma çıkan arabalar aşağı yukarı hep aynı marka model arabalar oldu. Bunlar arasından hangisini seçmeliyim ya da siz olsanız hangisini seçerdiniz? Önerilerinizi almak istiyorum.

• Otomatik vites.

Hyundai Accent Blue 1.6 CRDI 136HP Model Plus veya Prime paket
Fiat Egea 1.6 Multijet 120 HP Urban veya Lounge paket
Renault Fluence 1.5dCi 110 HP Icon paket

Accent blue alma fluence ve Egea bak.

Gittiği kadar durmayan, malzeme kalitesi kötü bir araç. Nisbeten piyasası da fazla yok.

Durmuyor dediğiniz araç, Jetta'dan iyi duruyor yalnız.

Alışmışsınız herhalde fren bakımı yapılmamış, pert Accent'lere binmeye. Babam 2 sene önce değiştirdi disk takımını, basınca gayet tatminkar duruyor.

Geri
Yukarı