Access Point ile pingin onune geçmek

Yunus Emre18

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, evimde ttkom 16Mbit internet bağlı altyapı VDSL kablo ile bağlandığımda veya Wi-Fi'a sadece PC bağlandığımda ping değerleri normal seviyede. Ama PC'den başkası modeme bağlandığinda ping arsa çıkıyor. Modem evin ortasında her yere eşit mesafede, sorum şu buradaki Access Point ile modem arasında kablolu bağlantı sağlasam o bağlantıdan Wi-Fi ağı açsam ve PC'yi ona bağlasamping değerleri düzelir mi?
Laptop kablo ile bağlıyken sorunum yok ama iş kablosuza gelince çileden çıkıyorum 12 GB internetimi yedim üstüne faturama EK3ucret yansıdı. Sizce çözüm olur mu, böyle bir şey mümkün mü? Arkada görülen Ethernet yuvaları PC bağlamak için mı yoksa oradan Access Point'e internet verip kablosuz ağ oluşturmak mümkün olur mu? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkada görülen Ethernet yuvaları PC bağlamak için mı yoksa oradan Access Point'e internet verip kablosuz ağ oluşturmak mümkün olur mu? Şimdiden teşekkür ederim.
Modelden modele göre değişiyor ama çoğunlukla arkadaki çıkışlar ile piggyback yapmak mümkün. Bazı modellerde modemin arayüzünden etkinleştirmeniz gerekebilir ve bazı modemlerde taktığınız gibi çalışır. Kullanım kılavuzunu okuyun.

Denedim. İşe yaradı denebilir.
Teşekkür ederim deneyeyim o zaman.
Modelden modele göre değişiyor ama çoğunlukla arkadaki çıkışlar ile piggyback yapmak mümkün. Bazı modellerde modemin arayüzünden etkinleştirmeniz gerekebilir ve bazı modemlerde taktığınız gibi çalışır. Kullanım kılavuzunu okuyun.

Teşekkür ederim oluru var diyorsunuz bana da denemek düşer

Yeni konular

Geri
Yukarı