Access Point Sorunu - IP adresi alınamadı

cagtay

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaslar 1 aydır ofisimde kullandıgım access point bir anda erişimi gitti. Ne yaptıysam düzeltemedim. Evimden alıyorum neti access point ile. Bir anda internet erişimim gitti. Ofisimdeki modemin tüm ışıkları yanıyor, bağlantımda sorun yok gibi ama laptopda sınırlı internet erişimi felan ip adresi alınamadı çıkıyor. Yardımcı olabilir misiniz.

@Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Aletin Firmware güncellemelerini kontrol ettiniz mi? Ya da fabrika ayarlarına almayı? Varsa Firmware güncellemesi yapın.

Bu arada evdeki interneti Link ile mi acces pointe ulaştırıyorsunuz yoksa wireless mi?

Aletin Firmware güncellemelerini kontrol ettiniz mi? Ya da fabrika ayarlarına almayı? Varsa Firmware güncellemesi yapın.

Bu arada evdeki interneti Link ile mi acces pointe ulaştırıyorsunuz yoksa wireless mi?

Evimdeki 4 portlu TPLink modemden lan kablosu ile ofisime cektim fakat ilginc olan sey 1 ay rahat kopma felan olmadan kullandım bir anda gitti bağlantı dahada yok.

Ethernet kabloları biraz hassas olur. Ezilme ve bükülmeye gelemezler. Hatta kablonun içi değişik bir kombinasyon ile örülmüştür. Renk sırası bile önemlidir. Ayrıca Acces pointte DHCP sunucusu aktif ise kapatın. Link ile ulaştırıyorsanız aklıma başka bir olasılık gelmiyor.

Ethernet kablosu için test aletleri var. Ucuz oluyor. Onlardan alın. Uçlarda temassızlık olabilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı