AccuBattery güvenilir mi?

LeonS.Kennedy

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bu programın, şarjı iyileştirme gibi optimize bir hareketi yok. Fakat, bize pili nasıl daha uzun ömürlü kullanabileceğimizi anlatıyor. Bilen bilir. Güvenmeli miyim bu programa?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben kullanıyorum sıkıntı yaşamadım. Uzun ömür dediğiniz şey ise şarj döngüsüyle alakalı. Örneğin %100 yerine %80'e kadar şarj ederseniz pil daha az yıpranmış olur. Program ise istediğiniz yüzdeye ayarladığınızda sizi uyarıyor şarjdan çekmeniz için.

Ben kullanıyorum sıkıntı yaşamadım. Uzun ömür dediğiniz şey ise şarj döngüsüyle alakalı. Örneğin %100 yerine %80'e kadar şarj ederseniz pil daha az yıpranmış olur. Program ise istediğiniz yüzdeye ayarladığınızda sizi uyarıyor şarjdan çekmeniz için.

Yüzde ayarlamak telefona göre değişir mi?
Nasıl kullanılacağınıçözemedim henüz. Birkaç bilgi verebilir misiniz?

Programın varsayılan ayarı %80, siz isterseniz sonradan değiştirebilirsiniz, ancak bence gereksiz %80'in altı. Ben o uyarıyı devredışı bıraktım her seferinde tam şarj yapıyorum, programın her şarjla birlikte doğruluğu artan tahmini pil kapasitesi gösterme özelliği var, onun için kullanıyorum.

Nasıl anlamadım? Şarjdayken daha mı performanslı oluyor? Öyleyse güç tasarrufu açık olabilir.

Yok hocam, cihazı ilk aldığımda her türlü ayara baktım baktım durdum. En son MSI forumda aradım o zaman öğrendim. Cihaz şarjda değil ise 30 FPS'yi geçemiyor, öyle bir izni yok.

Uygulama cihaza çok zarar vermez. Arkaplanda çalıştığında batarya tüketimine neden olur. Standart olarak verdiği %80'e kadar şarj etmenin pek bir avantajı yok. %100 şarj döngüsü %80 şarj ettikten sonra kullanıp tekrardan şarja taktığında ilk %20'lik dolum ile %100 şarj döngüsünün dolum kısmını tamamlarsın. Yani bu sana tam şarj etmediğin aç az miktar batarya kullanımı sağlar. Hiçbir batarya ömrüne faydası yok.

Pil sağlığı kısmı ise Iphone'lardaki batarya ömrü kadar olmasa da şarj edip boşaltma sürülerini ölçüp batarya kapasitesine göre ortalama bir değer bulmakta. Bu da tahmini olarak batarya'nin yüzdelik ömrünü söylemekte.

Batarya ömrüne bu tür uygulamalar fayda yerine zarar verir. Batarya ömrünün uzun olması için en önemli kısım telefon aşırı sıcak veya aşırı soğuk ortamda tutulup şarj edilmemeli.

[Rehber] Uzun Ömürlü Batarya İçin Telefon Şarj Tavsiyesi

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı