Acemiyim, 2800 TL'ye Oyun İçin Sistem Tavsiyelerinizi Bekliyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

alpertb

Hectopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar
Vatan'dan 1 yada 2 ay sonrasına %30 indirime denk getirip 2800 tl'ye sistem toplamak istiyorum. (Monitör dahil)

Kullanım amacım büyük çoğunlukla oyun için olacak. Sistemin oyunları (oynamak istediğim ve henüz çıkmamış olan Tom Clansy's The Division, BF4, Arma 3 vs.) ultra özellikte ve minimum lag ile çalıştırabilecek bir sistem olmasını umuyorum.

Başlıkta dediğim gibi acemiyim, ancak forumdan gördüğüm kadarı ile bu fiyata amd toplanmasının daha uygun olduğunu gördüm ve diğer tavsiyeler üzerinden giderek şu parçaları seçtim:

İşlemci: FX X8 8320 Soket AM3+ 3.5GHz 16MB Cache 32nm İşlemci - Vatan Bilgisayar
%30 fiyatı: 287 TL
Anakart: M5A97 R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar
%30 fiyatı: 245 TL
Bellek: 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram - Vatan Bilgisayar
%30 fiyatı: 248 TL
Ekran kartı: GTX770 Twin Frozr Gaming O.C. GDDR5 2GB 256Bit Nvidi GeForce DX11.1 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
%30 fiyatı: 878 TL
HDD: 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk - Vatan Bilgisayar
%30 fiyatı: 142 tl
SSD: 120GB 840 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 410MB) SSD - Vatan Bilgisayar
%30 fiyatı: 239 TL
Monitör: 23" i2369v GENİŞ EKRAN LED IPS MONİTÖR - Vatan Bilgisayar
%30 fiyatı: 368 TL

Bu hali ile toplam 2407 TL oldu bile ve de iyi midir sizce?
Kasa, PSU vs. diğer parçalar için pek bir fikrim yok. Ekstra soğutucu almam gerekir mi? (AMD işlemciler biraz daha fazla ısınıyor diye duydum) ve de bu alışverişi Vatan'dan yapacağım için ekstra işletim sistemi almam gerekecek mi?
Gerekecekse bir oyun bilgisayarı için hangisini tavsiye edersiniz?
Yardım ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 aya belki bir şeyler çıkar. Alacağınız zaman konu açınız. Zira yasak.

Kusuruma bakmayın. Bu süre içerisinde tavsiyeler ile sistemi netleştiririm diye düşünmüştüm. Teşekkür ederim.

Arkadaşlar; sitede 1 aydan uzun süre sonra alınacak sistem konusu açmanın yasak olması, tamamen sizin için düşünülmüş bir uygulamadır. Her an büyüyen ve gelişen teknoloji dünyası içinde, bir ay sonra satın alacağınız sistemi bu günden toplamak büyük bir hata olur. Çünkü piyasa içerisinde fiyatlar ve ürünlerin, yeni çıkan ürünler sonucu, fiyatlarının ve performanslarının değişmesi söz konusudur.

Kendinin ve değerli arkadaşlarımın zamanını daha fazla tüketmemen için konuyu kapatıyorum.

(Var olan konulardan bilgi edinebilirsin. Bu fiyat aralığına yakın onlarca sistem toplama konusu açıldı.)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı