Acer 144 Hz monitörde vrb nedir?

mutlu7

Kilopat
Daha fazla  
Şimdi arkadaşlar, yeni bir Acer pivotlu 165Hz e overclock yapabilinen bir monitör satın aldım. Hayatımda ilk kez 144Hz monitör aldığım için bir sürü özelikler var ve çoğunu bilemiyorum. Misal 1. tepkime süresi 0,5 ms diyor kutusunda ama ben FreeSync açık iken bunuda beraberinde açamıyorum.2. vrb nedir?3. HDR10 özeliğini monitörde seçebiliyorum ama Windows 10 da da aktif ettiğimde çok çirkin bir görüntü kirliği çıkıyor, normal kulanımda.4. GTX 1650 Super ekran kartım var ve şu an 144 Hz de kulanıyorum, sizce 165Hz overclock yapmama gerek var mı? Bağlantımı display kablosu ile yaptım ve 165 Hz çekebiliyorum hiç sorun olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
165 FPS kaldırabilicek bir ekran kartının olduğunu pek düşünmüyorum bazı ayarlardan kısar isen belki. Oradaki tepki süresi şu anlama geliyor monitörün piksel renk değişim hızı eğer sen 144 FPS alır isen 500/144=3,4 Ms saniyelik bir frame hızın olacak ki bu iyi birşey, özellikle rekabetçi oyunlarda tepki süresi ve aldığın FPS ile daha hızlı sahne geçişlerinde daha iyi refleks gösterildiği söyleniyor tabi göz gerçekten de algılıyor mu ben test edemedim 165Hz'e gerek varmı bence pek gerek yok gibi.

1)O.C. etmene gerek yok.
2)VRB daha düşük tepkime gecikmesi sağlar.
3)HDR10 düşük kontrast değerlerinde tabiki kötü görüntü verir. HDR(Yüksek dinamik aralık) adı üstünde düşük dinamik aralıklarda nasıl olabilir? Olamaz.

HDR ozelligini actiginda cok cirkin bir goruntu varsa NVIDIA ayarlarindan "Masa ustu renk ayarlari" sekmesindeki kontras ayarini %50'den %100'e cikarman gerekli.

Yeni konular

Geri
Yukarı