Acer 4820TG Aydınlatmalı Klavye?

Lithium

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Acer 4820TG modelinin klavyesindeki bazı tuşlar koptuğu için klavyemi değiştirmek istiyorum. Ama değiştirmişken aydınlatmalı klavyelerden takmak istiyorum. Ne yazık ki bu modelin aydınlatmalı klavyelisi yok. Ama kardeş modellerden diyebileceğimiz 3820TG modeline aydınlatmalı klavye takılabiliyor. Klavye tiplerini ve boyutlarını karşılaştırdığımda bendeki klavyeyle aynı gözüküyor. Acaba 3820Tg nin yada başka bir modelin aydınlatmalı klavyesini laptopuma takabilirmiyim?

Konuyu diriltiyorum çünkü tekrar aynı sorunla karşılaştım o sebeple tekrar boşuna konu açmayayım dedim. Yöneticiler anlayış gösterirse sevinirim. 3 sene önce aydınlatmalı klavye bulamamıştım. 3 sene sonra tekrar klavyem kırıldı yine aydınlatmalı klavye arayışına girdim. 3820tg modelinin klavyesi sanırım uygun ama bir sorun var. Aydınlatmalı klavyede 2 tane kablo var. Biri standart bende de olan klavye kablosu ama diğeri ışıklandırma için led kablosu. O led kablosunu benim dizüstümde nereye takacağımı bulamadım bir türlü. Fotoğraf yolluyorum eğer yardım ederseniz sevinirim. Resimdeki sarı renkte çipe benzer kabloyu kendi dizüstümde nereye takıldığını bilmiyorum. Yeterli kaynakta bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.
image.jpg image.jpg

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı