Başarılı Kurulum Acer 5740, ATI HD5650 - Mavericks

ACER 5740 NOTEBOOK - SİSTEM ÖZELLİKLERİ

• CPU: Intel Core i3 2,13 GHz
  • RAM: 3 Gb 1066 MHz DDR3 Ram
  • GPU: Ati 5650 Radeon HD 1024 MB
  • SES: Realtek ALC272
  • WIFI: Atheros AR5B93

Herkese Merhaba,

Yukarıdaki sistem özelliklerine sahip Notebook 'a 3 gün süren azimli ve dikkatli bir çalışma ile nihayet Mavericks 10.9.0 başarı ile kuruldu.
Sistem güncelleme başarı ile çalışmakta. Sürüm 10.9.1 'e yükseltildi. itunes, ibook, store ve güvenlik yamaları başarı ile apple store üzerinden yüklendi.
(Şunu da belirmemda fayda var. Bilgisayar ve donanım sıkıntıları ile yıllarca haşır neşir fakat (deneyim) ve araştırarak bilgi sahibi olan bir kişi olarak sizi cesaretlendirmek isterim. Özellikle; İlk kurulum aşamaları için Recep BALTAŞ ve Yazılımsal donanım örtüleri içinde; tonymacx ve forums.macrumors.com sitelerini (English) takip ediyorsanız azim sınırınızda yüksek ise sonuç alabilirsiniz. )
Sistemin son durumu çok akıcı ve sorunsuz olarak app. her türlü resmi güncellemeyi alabilir durumdadır.

Özetle ;
İlk kurulumda Ekran Kartı ve Ses yongaları tanımamıştı ve sistem kararsız çalışyordu. (açılırken reset/Boot bir edip bir edememe gibi.) Uğraştıran bu kısımlarıdır.

Ekran için özellikle bir takım özel RAW EDID kodları hex koduna dönüştürmeniz gerekiyor (dikkatlice) clover da. uygun Keytx ile birlikte. Yanında bir kaç aldatmaca program, bir kaç yazılım satırı v.s. Talep olursa yazacağım. Ama konsantre olunca aşıyorsunuz.

Notebook Ekran 32 bit HD faal. Notebook üzerindeki HDMI çıkıştan TV ye görüntü 32 bit (1920x1080 60Hz.) aktarımı faal.

Kod:
Ekran:
  Çözünürlük:    1366 x 768 @ 60 Hz
  Piksel Derinliği:    32 Bit Renk (ARGB8888)
  Ana Ekran:    Evet
  Yansıtma:    Açık
  Yansıtma Durumu:    Donanımla Yansıtma
  Çevrimiçi:    Evet
  Döndürme:    Destekleniyor

VGA-HDMI Ekran:
  Çözünürlük:    1920 x 1080 @ 60 Hz
  Piksel Derinliği:    32 Bit Renk (ARGB8888)
  Yansıtma:    Açık
  Yansıtma Durumu:    Ana Ekran
  Çevrimiçi:    Evet
  Döndürme:    Destekleniyor

Ses için Voodooo 2.8.4 . Tüm giriş/çıkış/mix/mic. tanınıyor. Notebook üzerindeki ses yükseklik ayar düğmeleri faal.
Sound Ekolyz. faal. Voodoo HDA faal.

Kod:
Digital-out (HDMI):
  Üretici:    Voodoo
  Çıkış Kanalları:    2
  Şu Anki Örnekleme Hızı:    48000
  Aktarım:    Yerleşik

Speaker (ATAPI):
  Saptanmış Çıkış Aygıtı:    Evet
  Sistemin Saptanmış Çıkış Aygıtı:    Evet

SPDIF-out (Black Left):

Microphone (ATAPI):
Saptanmış Giriş Aygıtı:    Evet
  Giriş Kanalları:    2

Microphone (Pink Left):
Giriş Kanalları:    2

Diğer;

• Notebook Dahili kamera faal.
  • Notebook SD Card Reader faal.
  • Notebook DVD yazıcı faal.
  • Notebook USB (+4) girişler faal.
  • Notebook Touchpad İzleme Dörtgeni faal
  • Notebook Toucpad On/off düğ. faal.
  • Notebook Klavye (TR) faal.
  • Notebook Wifi düğmesi faal.
  • Notebook Ses Açma/Kapama Düğ. faal.
  • Uyku modu faal.

EKRAN GÖRÜNTÜSÜ

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı anlatıldığı şekilde kurulduğunda sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Teşekkürler.

• DELL Inspiron 5010
  • i5 480M
  • HD5650 4GB Ram

Disk MBR. Ancak kurulum aşamasında 3'e böldüm ve ikisini NTFS, birini MAC OS için tekrar biçimlendirdim.
Nasıl yaptın? Benimki de MBR .Yama vb. şeyler diyorlar anlamadım. Ben de 3'e bölecem. Dediğin gibi 2' si NTFS olacak birini Mac os yapacam. (Windos 8.1 , dosyalarımı yedeklemek için D, Mac os x] . Detaylı biçimde nasıl yaptığını yazar mısın ? Ben dual boot yapacam

Nasıl yaptın? Benimki de MBR .Yama vb. şeyler diyorlar anlamadım. Ben de 3'e bölecem. Dediğin gibi 2' si NTFS olacak birini Mac os yapacam. (Windos 8.1 , dosyalarımı yedeklemek için D, Mac os x] . Detaylı biçimde nasıl yaptığını yazar mısın ? Ben dual boot yapacam

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şuan videoyu izleyemiyorum. Benim bilgisayarımın bios ayarında MBR' yi GPT'ye çevirme yok bu videoda biostan mı çevriliyor ?

Disk MBR. Ancak kurulum aşamasında 3'e böldüm ve ikisini NTFS, birini MAC OS için tekrar biçimlendirdim.
Yani mac os kurarken windows'u mu sildin ?

Video son derece detaylı sırası ile söylenen her şeyi yap. İlk başlarda biraz sıkıntı olabilir ama sosyal içinde çok yardım bilgisi mevcut.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı