Başarılı Kurulum Acer Nitro 5 Mojave

Merhaba forum, daha önce aynı cihaz üzerinde High Sierra kurmuş ve sonuçları sizlerle paylaşmıştım. Şimdi de Mojave sürümüne geçiş yaptım. Bu yazımda size Mojave'nin farklarını anlatmayacağım ama, Mojave'nin daha yüksek bir sürüm olduğunu belirtmemde fayda var. Daha fazla özellikleri ile güzel bir OS.

-Bir önceki kurulum(High Sierra): Acer Nitro 5 AN515-51 High Sierra/Win10 Dual Boot - Technopat Sosyal

Bu kurulumda farklı olarak bazı şeylerden daha etkili faydalanabiliyorum. Mesela güncel bazı uygulamalar High Sierra'ya kurulamıyor. Güncelleme isteyebiliyor. Genel olarak durum şöyle.

-Çalışanlar:

Sürüm: 10.14.6

1. Intel HD 630 1536 MB (7. Nesil işlemcinin içine gömülü, 7300HQ)

2. Backlight diye geçiyor yabancı forumlarda (ekran parlaklığı)

3. Pil yüzdesi

4. Ses

5. Bluetooth (kablosuz bağlantı)

6. Wi-Fi (Ethernet adaptörü yardımı ile)

7. Çözünürlük HD (1920x1080)

8. USB portları

9. klavye

10. Ethernet portu

-Çalışmayanlar:

1. Touch pad

2. HDMI görüntü ve ses çıkışı

-Sonuç: 7. Nesil bir işlemci kullanan bir laptopa, SSD üzerinden Mojave kurulumunu gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. Acer Nitro 5 iyi performans veriyor. Onun haricinde bazı testler yapıp atmayı planlıyorum. Herkes için Hackintosh. ✌

Son düzenleyen: Moderatör:
Eline Sağlık, Bende Acer Nitro 5 kullancısıyım, Kullandığın kextleri driverları atabilir misin ?
Merhaba, yorumunuzu yeni fark ettim. Öncelikle hangi sürümü kurdunuz? Catalina kurduysanız, hangi Kext'e ihtiyacınız olduğunu belirtirseniz alternatif çözümlerde uygulanabilir. Kext kurmakta inatçı olmamak gerek, çünkü sistem panik alabilirsiniz ki, bu durumda sıfırdan kurulum gerekebilir. 😊

Edit: Touchpad de çalışıyor artık. BIOS menüsüne girip, 'ADVANCED' olarak seçili Touchpad'i, 'BASİC' olarak değiştirmeniz yeterli.

Ben Catalina kurdum Wi-Fi'da problem yaşadığım için Tp-Link'in harici kablosuz adaptörünü almak zorunda kaldım ve diğer problemim klavye çalışmıyor. Klavye için ne yapabilirim ? Teşekkürler şimdiden.

Ben Catalina kurdum Wi-Fi'da problem yaşadığım için Tp-Link'in harici kablosuz adaptörünü almak zorunda kaldım ve diğer problemim klavye çalışmıyor. Klavye için ne yapabilirim ? Teşekkürler şimdiden.
Kextleri güncellemenizi öneririm. Klavyeden sorumlu sürücü 'PS2' diye bir kext diye hatırlıyorum. Bir diğer yöntem ise, Win10'u açıp, reset attıktan sonra Hackintoshu açmayı deneyin. Her seferinde bu şekilde. Önce Windows, sonra kapatmayıp reset atarak Hackintoshu açarak klavye çalışabilir... En son çözüm ise USB veya kablosuz olarak klavye bağlamanız.

Kextleri güncellemenizi öneririm. Klavyeden sorumlu sürücü 'PS2' diye bir kext diye hatırlıyorum. Bir diğer yöntem ise, Win10'u açıp, reset attıktan sonra Hackintoshu açmayı deneyin. Her seferinde bu şekilde. Önce Windows, sonra kapatmayıp reset atarak Hackintoshu açarak klavye çalışabilir... En son çözüm ise USB veya kablosuz olarak klavye bağlamanız.
Sizin (Emin) nitro 5 de kurulum dan sonra kullanmaya basladiginiz da fanlarin surekli calismasi gibi bir sorun cikti mi?

Yok böyle bir şey yaşamadım hiç. Bir şey kuruyorsanız ve uzun zaman aldıysa fanlar hızlı dönebilir.
Bende de acer nitro 5 var catalina da big sur da kurdum fanlar hic durmuyor surekli donuyor pc kapatilana kadar windows 10 da boyle bir sorun yok sizin sistem de benzer ama oyle bir sey olmamis cozemedim durumu.

İşlemciniz yük altında mı diye bir kontrol edebilir misiniz?
İslemci yuk altinda cok fazla olamaz soyle soyliyim macos kurulumundan sonuna kadar fan durmuyor reset atip pc kullanmaya basladigimda tekrar fan basliyor hic durmadan calisiyor. Windows 10 da bu sorun yok. Sizde de nitro 5 var bu sorun ilk defa denk geldi.

Geri
Yukarı