Acer 5741 mavi ekran sorunu

'Dizüstü Bilgisayarlar' bölümünde Recep Baltaş tarafından 12 Aralık 2010 tarihinde başlatılan konu.

1. Recep Baltaş

Recep Baltaş Technopat Yönetici

Beğenileri:
    42.556
    Yer:
    İstanbul
    3 ay önce aldığım acer (5741) dizüstü bilgisayarım bilmediğim bir nedenden dolayı bluescreen hatası verdi.Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra bu durum düzeldi ve bir kaç gün bilgisayarda hiçbir sorunla karşılaşmadım.(bilgisayarım windows 7 home basic ve ben bu olay başıma gelince bilgisayarı safe mod da açtım). 3 gün sonra bilgisayarıma assasins creed 2 yükledim ve oyunu açtığımda bilgisayar oyunu kapattı.2. açışımda ise bilgisayar direk kendisini kapattı ve bilgisayar açıldığında bluscreen error yazısıyla karşılaştım.
    1. sorum : Acaba bu sorunun kaynağı yüklediğim oyun mu?
    2. sorum : Mouse takmadan açtığımda veya zaman zaman bir sorunla karşılaşmıyorum aradabir oluyor bu normal mi?
    3. sorum : Bu sorun devam eder mi format atmam gerekir mi (bilgisayar yarım saattir normal )

2. Recep Baltaş

Recep Baltaş Technopat Yönetici

Beğenileri:
    42.556
    Yer:
    İstanbul
    Mavi ekran geldiğinde çıkan kodu görmem gerek. Oyun yüklemek mavi ekrana neden olmaz. Bir BIOS güncellemesi yap. Bir de sıfırdan bir Windows kurmanı tavsiye ederim. Zira Acer’ın sisteme kurduğu programlar sistemini yavaşlatıyor olabilir.

Sayfayı Paylaş