Acer 5741g ekran kartı ısınınca kapanıyor fan calısıyor

BABASCARFACE

Hectopat
Daha fazla  
Geçen hafta şarj soketinde sorun oldugundan bilgisayarcıya değiştirmesi için vermiştim. Değiştirdi artık şarj soketinden dolayı bir problem yok. Fakat daha önce olmayan bir problem başladı. İnternetteyken bilgisayarda sıkıntı yok. 30 Mb oyuna girsem dahi ekran kartı çok ısınıp bilgisayarı 1-2 dk içinde kapatıyor.

Ben dun laptopu açtım ve ekran kartına, işlemciye transistor silikonu surdum. 1-2 saat oyun oynayınca bilgisayar kapanmaya başladı. Ekran kartı internetteyken 60-80 derece arası oyundayken 92-99 derece arasında değişiyor. Fan çalışıyor ekran kartı driverini guncelledim. Toz falanda yok temizligini yaptım.

Bu arada değişen 2 parça var. Sarj ucu ve laptop giriş kısmı değişti. Ekran kartının modeli yazmayı unuttum Gt 320m 1Gb.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartındandır benimde oldu boşta iken daha uzun süre açık oluyordu oyunda ise hemen kart ısınıp kapanıyordu değiştirdim düzeldi.

Bugün Acer servisini aradım. Ekran kartının harici olduğunu söyledi fakat götürdüğüm bilgisayarcı bana onboard demişti. Anakartta sorun varsa 1050 TL fiyat verdiler. Bunun harici mi yoksa onboard mı olduğunu nereden ve nasıl öğreneceğim? İçime kuşku düştü götürdüğüm bilgisayarcı saçma işler mi yaptı diye.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı