Acer 6930G Laptopa Windows 8.1 Yükleme

eXe

Kilopat
Daha fazla  
Acer 6930g laptop kullanıyorum. 8.1 i indirdim ve flashıma yükledim. Bilgisayar açılırken biosa girdim ilk sıraya usb belleği sectiğimde siyah bir ekran ve ekranın sol üst köşesinde yanıp sönen "_" işareti var ve 8.1 i yükleyemiyorum. Biosum phoenix güncel olup olmadığını ve nasıl güncelleneceğini de bilmiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Bios sürümüm resimlerde var. USB'yi Kingston DataTraveler 2.0'ı başa getirerek bootta öne almaya çalıştım öne aldığımda da yüklemeyi gerçekleştiremedim.

10863609_10204124702330255_427239011_n.jpg

10877652_10204124702490259_526048822_n2.jpg

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar UEFI desteklemiyorsa, ki büyük ihtimalle desteklemiyor, siz de UEFI kurulum yapmaya çalışıyorsanız bu sorun ortaya çıkabilir.
Rufus ile USB'ye yazdırırken MBR seçmeyi unutmayın.

upload_2014-12-19_11-31-38.png

Peki flash belleğe uefi olarak yazdırmıştım bu flashı bir CD ye kopyalasam ordan 8.1 formatını gerçekleştirebilir miyim?

Bilgisayar UEFI desteklemiyorsa, ki büyük ihtimalle desteklemiyor, siz de UEFI kurulum yapmaya çalışıyorsanız bu sorun ortaya çıkabilir.
Rufus ile USB'ye yazdırırken MBR seçmeyi unutmayın.
Eki Görüntüle 38052

Peki dosya sistemi ve ayırma boyutunu kaç yapmam gerekiyor?

2.png

Böyle yapsam doğru mudur?

Böyle yapıyordum ama Avira autorun.exe de virüs algıladı. İşlemleri yaparken virüs programını kapatmalı mıyım?

Böyle yapın sorun çıkmaz. Autorun.exe virüsünü silin. Iso dosyasını nerden indirdiniz? Güvenilir kaynaktan indirseydiniz böyle bir virüs ortaya çıkmazdı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorularınızın cevabı bu videoda mevcuttur.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı