Acer 7750G işlemci yükseltme

Konuyu yanlış yere actıysam affedin Acer 7750 g markalı bir laptop var elimde. 8 GB RAM i5 cift cekirdek. Ben bu işlemciyi dört cekirdege cıkartmak istiyorum. Ama bilgisayardan pek anlamadığım icin hangi işlemciler uyar? Anlamadım. Bana yardım edecek arkadaşlar var mı?

Konuyu yanlış yere actıysam affedin Acer 7750 g markalı bir laptop var elimde. 8 GB RAM i5 cift cekirdek. Ben bu işlemciyi dört cekirdege cıkartmak istiyorum. Ama bilgisayardan pek anlamadığım icin hangi işlemciler uyar? Anlamadım. Bana yardım edecek arkadaşlar var mı?
İşlemciniz lehimli değil yani söküp takabilirsiniz. İşlemci soketi Socket G2 ya da diğer adıyla FCPGA988.

4 çekirdekli yükseltebileceğiniz işlemci modelleri şunlar:

i7-2960XM, i7-2920XM,
i7-2860QM, i7-2820QM,
i7-2760QM, i7-2720QM,
i7-2710QE, i7-2670QM,
i7-2630QM

Tavsiyem BIOS son sürüme güncelli değilse (en son sürüm 2012'de yayımlanmış) en son sürüme güncelledikten sonra yeni işlemciyi takmanızdır. İşlemciler için kesin çalışacak sözü vermem maalesef ama soket yapınızla uyumlu işlemciler bunlar gözüküyor.

Edit: Son tarihli BIOS güncellemesi destekliyorsa 3. Nesil işlemci bile takabilirsiniz.

Son düzenleme:
İşlemciniz lehimli değil yani söküp takabilirsiniz. İşlemci soketi Socket G2 ya da diğer adıyla FCPGA988.

4 çekirdekli yükseltebileceğiniz işlemci modelleri şunlar:

i7-2960XM, i7-2920XM,
i7-2860QM, i7-2820QM,
i7-2760QM, i7-2720QM,
i7-2710QE, i7-2670QM,
i7-2630QM

Tavsiyem BIOS son sürüme güncelli değilse (en son sürüm 2012'de yayımlanmış) en son sürüme güncelledikten sonra yeni işlemciyi takmanızdır. İşlemciler için kesin çalışacak sözü vermem maalesef ama soket yapınızla uyumlu işlemciler bunlar gözüküyor.

Edit: Son tarihli BIOS güncellemesi destekliyorsa 3. Nesil işlemci bile takabilirsiniz.
teşekkür ederim performans artısı olurmu acaba 4 cekirdek yapsam işlemcimi

Özellikle GTA V'de performans artışı görürsünüz
teşekkürler şimdi biosumu nasıl güncellerim ona bakayım yada güncelmi dedigim gibi pek bi bilgim yok bilgissayar konusunda
Arkadaş yazdı zaten. Sadece şunu ekleyeceğim. XM versiyonları alma, onların isteyeceği güç fazla gelir. 45W ve 4/8 bir işlemci uygun olacaktır.
anladım teşekkür ederim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı