ACER A515 41G T123 düşük performans sorunu

ahmet06060606

Hectopat
Daha fazla  
2 gün önce F/P ürünü olarak Acer A515 41G T123'ü aldım.
  • AMD A10 9620P
  • RX 540
Oyunlarda istediğim performansı alamıyorum sanki. Ayrıca Windows 10 kurdum, PC 1 dakikaya yakın sürede açılıyor. Donanımsal problem olup olmadıgını nasıl anlarım? Ona göre servise yollayacağım.
Assassin's Creed Origins'de denedim, baya düşük FPS alıyorum. Normalde GTX 950M ile eşdeğer bir kart. Nerede ne eksik acaba? MSI Afterburner değerlerini de atabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ubisoftun oyunlarının optimizasyonu çok iyi seviyede değil. Ayriyeten Origins aşırı derecede işlemci sömüren bir oyun, Daha iyi bir donanım istiyor.
Ubisoft daha çok grafik verip her kesime hitap eden oyun yapan bir firma oyunlarına fazla uğraşmıyorlar. Kısacası ya son teknoloji ürünlerini alıp oynarsın diyor. Yada hiç oynamana gerek yok diyor.
Bu tarz oyunları Dizüstü bilgisayar ile oynamak istiyorsan 10 milyar üstü bir Bilgisayar alman gerekiyor. Onu alana kadar Toplama bilgisayar yada Konsol daha iyi bir alternatif olacaktır.

950M ile eşit oranda olduğunu düşünmüyorum.
Radeon RX 540 vs GeForce GTX 950M

Aşağıdaki bağlantıdaki yöntemleri deneyebilirsin. Ama o oyun için bir gelişme sağlayacağını sanmıyorum.
[Çözüm] Windows 10 Fall Creators Update Oyunlarda ve Tam ekranda sorunlar
Windows 10'da Xbox DVR Nasıl Devre Dışı Bırakılır? - Technopat

Screenshot.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Ubisoftun oyunlarının optimizasyonu çok iyi seviyede değil. Ayriyeten Origins aşırı derecede işlemci sömüren bir oyun, Daha iyi bir donanım istiyor.
Ubisoft daha çok grafik verip her kesime hitap eden oyun yapan bir firma oyunlarına fazla uğraşmıyorlar. Kısacası ya son teknoloji ürünlerini alıp oynarsın diyor. Yada hiç oynamana gerek yok diyor.
Bu tarz oyunları Dizüstü bilgisayar ile oynamak istiyorsan 10 milyar üstü bir Bilgisayar alman gerekiyor. Onu alana kadar Toplama bilgisayar yada Konsol daha iyi bir alternatif olacaktır.

950M ile eşit oranda olduğunu düşünmüyorum.
Radeon RX 540 vs GeForce GTX 950M

Aşağıdaki bağlantıdaki yöntemleri deneyebilirsin. Ama o oyun için bir gelişme sağlayacağını sanmıyorum.
[Çözüm] Windows 10 Fall Creators Update Oyunlarda ve Tam ekranda sorunlar
Windows 10'da Xbox DVR Nasıl Devre Dışı Bırakılır? - Technopat

Eki Görüntüle 287053

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Arkadaşımın bilgisayarı i5 7.nesin gt 940m ekran kartı var, spin tiresi 1080 p ultrada denedik neredeyse benimle aynı değerde fps alıyor burada bir gariplik var.Ayrıca benim ekran kartımın ram hızı 1500 de çalışması gerekirken 1250 de çalışıyor sorun nerede.Gtx 850m olsa arada fark atardı sanki, notebookcheck'de rx 540 baya üstünde kalıyor bu ekran kartlarının işlemci mi sıkıntı yapıyor anlayamadım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı