Acer A515-51G M.2 NVMe SSD sonrası ısınıyor

goldberg

Hectopat
İşletim sistemim Windows 10. M.2 SSD'ye geçeli bilgisayarımda ısınmalar meydana geliyor. Sistem boş dururken fan sesi yuksekte olup 60 derece CPU sıcaklığı meydana geliyor. Oyunlarda da 6 derecelik fark var 92 dereceye çıktı en son oyun oynadığımda.

Laptop: Acer A515-51G model türünden Aspire 5 olarak geçiyor adı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Isınmanın ssd ile ilgili olabileceğini sanmıyorum muhtemelen ssdyi takarken işlemci macunun kaymış veya fanın baglantısında sorun olmuş olabilir onları kontrol edebilirmisin
bendede acer a515-51g var

Isınmanın ssd ile ilgili olabileceğini sanmıyorum muhtemelen ssdyi takarken işlemci macunun kaymış veya fanın baglantısında sorun olmuş olabilir onları kontrol edebilirmisin
bendede acer a515-51g var
Kontrol ettim ama ordan bir sıkıntısi yokmuş formatladım bişey degişmedi.
Sıkıntı şuymuş güç ayarladı plan seceneginden en yüksek işlemci kullanma 100 de 100 ben onu 99 yapınca ısınmaz hale geldi işlemci hızı 3.4ghz den 1.6ghz e düşdü diyer türlü cok ısınıyor 3.4 te calısınca oyunlarda 95 dereceye kadar geliyor
Qma bunu kendisi ayarlaması gerekmiyomu mesela ben 1.6 da kullanmak istemiyorum.2.5 te kullanmak istiyorum ozaman fazla performans kaybı olmaz az ısınır

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı