Acer AN515-54 ile GTX 1650 sistem takas edilir mi?

• Konuyu başlatan Eeen
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 426

Eeen

Hectopat
Bende masaüstü PC var. GPU GTX 1650, AMD R3 3100, 8 GB RAM, 75Hz monitör. Acer Nitro 5 AN515-54 ile takas edeceğim. Takas edeceğim modelde 120Hz ekran, i5 9300h, GTX 1650 ve 16 GB RAM var. Sizce takas edilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende masaüstü PC var. GPU GTX 1650, AMD R3 3100, 8 GB RAM, 75Hz monitör. Acer Nitro 5 AN515-54 ile takas edeceğim. Takas edeceğim modelde 120Hz ekran, i5 9300h, GTX 1650 ve 16 GB RAM var. Sizce takas edilir mi?
Işlemci tarafını bilmiyorum ama ekran kartında çok düşük bir fark var. Ram olarak ve ekranın yüksek hz'e sahip olması yüzünden tercih edilir. Eğer işlemcide aşırı fark yoksa kabul ederdim.

O dizüstü bilgisayar senin sisteminden daha güçlü değil. Taşıman gereken bir durum yoksa mantıklı bir takas olmaz. Masaüstü bilgisayarda sistem yükseltme çok daha ekonomik, arıza durumunda parça değişimi mümkün. Dizüstü bilgisayarda anakart yanması gibi bir durumda sadece 5 bin TL civarında masrafı olur. Dizüstü bilgisayar büyük rahatlık, ama bizim gibi kısıtlı bütçesi olanlar için biraz risk.

O dizüstü bilgisayar senin sisteminden daha güçlü değil. Taşıman gereken bir durum yoksa mantıklı bir takas olmaz. Masaüstü bilgisayarda sistem yükseltme çok daha ekonomik, arıza durumunda parça değişimi mümkün. Dizüstü bilgisayarda anakart yanması gibi bir durumda sadece 5 bin TL civarında masrafı olur. Dizüstü bilgisayar büyük rahatlık, ama bizim gibi kısıtlı bütçesi olanlar için biraz risk.

Laptopta ve PC de garanti var PC de tüm parçalar için 2 yıl garanti var ve kullandığım süreçte umarım anakart yanması gibi kendim veya başkasının başına gelmesini istemediğim kötü olaylar olmaz :)
Tasinabilir bir cihaza ihtiyacin yoksa mantikli degil hocam.

Boş zamanlarımda eski laptopumda kanepede takılırdım sonradan laptop kırılınca PC aldım fakat laptopun rahatlığını PC vermiyor :)

Daha önce GTX 1060'lı bir dizüstü bilgisayar kullanıyordum. Yakın zamana kadar da hep dizüstü bilgisayar kullandım. Garantisi bittikten bir süre sonra anakartı yandı. O zamanın parasıyla 3800 TL istediler değişim için. O paraya 1660'lı bir masaüstü topladım. Başına gelmiş birinden gelen öneriydi. :)

Daha önce GTX 1060'lı bir dizüstü bilgisayar kullanıyordum. Yakın zamana kadar da hep dizüstü bilgisayar kullandım. Garantisi bittikten bir süre sonra anakartı yandı. O zamanın parasıyla 3800 TL istediler değişim için. O paraya 1660'lı bir masaüstü topladım. Başına gelmiş birinden gelen öneriydi. :)

Daha önceden hiç başıma gelmedi umarım da gelmez :)

Masaüstü bilgisayarında başına gelirse 800-1000 TL, dizüstünde 5 bin TL. Kısıtlı bütçeler söz konusu olduğu zaman risk hesabı yapmak zorunda kalıyor insan.

Geri
Yukarı