Acer Aspire 3 A315-42 alınır mı?

Ekran kartı değişmiyor bu modelde.

Harici ekran kartı olan bir sistemin neden ekran kartı değişmiyor saçma değil mi?
Harici ekran kartı olan bir sistemin neden ekran kartı değişmiyor saçma değil mi?

Sırf ekran kartı değişebilir diye Acer Aspire'lere ve diğer harici ekran kartlı laptoplara bakıyorum bu bütçeyle güzel bir kasa da toplanabilir ama bana kısıtlı da olsa yükseltilir bir laptop lazım konu sahibinin yazdığı gibi Photoshop oyun yazılım vb alanlarda kullanacağım.

Sanırım daha iyi bir öneri yok, bu laptopu alicam sanırım. Bu arada 4500e kadar çıkabiliriz.
+8 GB ram eklemeyi düşünüyorum. Hangi ram almalıyım, yardımcı olurmusunuz.

Laptoplarda ekran kartı değişse bile oraya uyumlu kart bulamazsınız. Bu modeli kendim deneyimledim. Şarj girişi ve USB'ler sıfır bir laptopa göre aşırı aşırı sert. Şarj soketini kıracak gibi hissettim. Ses çok az ve derinden gelmekte. Touchpad ile kullanacaksanız da sizi üzecektir. Ekranı, klavyeyi beğendim. Soğutmayı test etmedim, oyun için olan bir laptop olmadığından gerek duymadım.

Bir de Boot Menü tuşu kapalı geldiğinden formatta biraz zorlandım. Linux ile filan gelmiyor. Grub2 Bootloader kurulmuş içerisine.

Laptoplarda ekran kartı değişse bile oraya uyumlu kart bulamazsınız. Bu modeli kendim deneyimledim. Şarj girişi ve USB'ler sıfır bir laptopa göre aşırı aşırı sert. Şarj soketini kıracak gibi hissettim. Ses çok az ve derinden gelmekte. Touchpad ile kullanacaksanız da sizi üzecektir. Ekranı, klavyeyi beğendim. Soğutmayı test etmedim, oyun için olan bir laptop olmadığından gerek duymadım.

Bir de Boot menü tuşu kapalı geldiğinden formatta biraz zorlandım. Linux ile falan gelmiyor. Grub2 Bootloader kurulmuş içerisine.

Büyük bir buhrandayım işlemcisi yüksek onboard ekran kartlı bir PC alıp okul bitince satıp yerine durumum el verirse Monster notebooklardan almam mı mantıklı yoksa Acer Aspire alıp PCI-Express ile ekran kartı takmayı mı denemeliyim bilemedim yardımcı olabilecek birini nerede bulabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı