Acer Aspire 3 A315-42 vs Acer Aspire A315-55G-58AN

Yer
PSU
Arkadaşlar merhaba. Bütçem gereği F/P oyuna odaklı bir laptop almak istiyorum. Normal şartlarda 3800-3900TL bütçem vardı ve 1. verdiğim linkteki laptopu alacaktım. Oyun bazında fiyatına göre, en iyi oyun performansını verir diye düşünüyordum. Fakat 200TL daha yüksek fiyat farkıyla farklı bir modele rastladım. Şimdi kafamda soru işareti kaldı. Acaba bütçemi zorlayıp 2. linkteki laptopu alırsam mı rahat ederim oyun için, yoksa 1. linktekini mi? 1. linkteki laptopun ekran kartı yani RX540X ekran kartı MX230'dan daha mı iyidir? İşlemci için ekran kartından vazgeçilmeli mi? Ryzen 5 3500U'dan 2. linkteki Intel işlemcili laptopa mı geçilmeli? Biraz fazla soru sordum kusura bakmayın ama para kolay kazanılmıyor en iyisini almak istiyor insan :) farklı indirimde daha yüksek özellikli laptop varsa önerilerinizi bekliyorum.
Link 1: Acer Aspire 3 A315-42 AMD Ryzen 5 3500U 8GB 512GB SSD Radeon Fiyatı
Link 2: Acer Aspire A315-55G-58AN Intel Core i5 10210U 8GB 512GB SSD Fiyatı

Son düzenleyen: Moderatör:
İkincisi daha iyi ama ilk laptop elimden geçti. Performansı güzeldi ancak şarja takarken soketi kıracağım sandım. USB girişi taktığım USB'nin pinlerini eğmiş arıza verdirdi. Touchpad Ile kullanacaksanız ele yapışan bir malzemesi var kaygan bir sıvı ile silsem de düzelmedi. "Electronics repair school" adlı bir YouTube kanalı bu kasanın tamirini yaptı. Kasada arkada olmaması gereken bir yerde hava ızgarası var ve oradan damlayan 1 damla su laptopu tamamen çalışmaz hale getirmişti. Kasa ile çok fazla dalga geçti adam.

Bütçeniz varsa ve uygun fiyata piyasada varsa Acer Swift 3 gibi dayanıklı modeller öneririm. Trendyol indirimlerinde Matebook D15'i 3800TL fiyata gördüm. Biraz takip edin bence piyasayı.

İkincisi daha iyi ama ilk laptop elimden geçti. Performansı güzeldi ancak şarja takarken soketi kıracağım sandım. USB girişi taktığım USB'nin pinlerini eğmiş arıza verdirdi. Touchpad ıle kullanacaksanız ele yapışan bir malzemesi var kaygan bir sıvı ile silsem de düzelmedi. "Electronics repair school" adlı bir YouTube kanalı bu kasanın tamirini yaptı. Kasada arkada olmaması gereken bir yerde hava ızgarası var ve oradan damlayan 1 damla su laptopu tamamen çalışmaz hale getirmişti. Kasa ile çok fazla dalga geçti adam.

Bütçeniz varsa ve uygun fiyata piyasada varsa Acer Swift 3 gibi dayanıklı modeller öneririm. Trendyol indirimlerinde Matebook D15'i 3800TL fiyata gördüm. Biraz takip edin bence piyasayı.

Hocam söylediğiniz model iyi hoş ta ekran kartı yok. Ryzen 5 3500U çok da güçlü bir işemci değil. İleri de oyunlarda 200 FPS alan bir oyunu 130-150 arası FPS kadar performans düşürebilecek bir işlemci. Yanında bir ekran kartı olması oyunlarda sistemi rahatlatır diye düşünüyorum. Linklerini verdiğim laptop hakkında ilk defa sizden böyle bir sıkıntı duydum. Uzun kullanım süreleri ile ilgili çok fazla araştırma yaptım. Forumlarda konular açtım genellikle CS:GO Zula ( e-spor) için bütçeye göre uygun laptop olduğu söyleniyor. Sizde olan laptop şans eseri sıkıntılı olmuş olabilir. İlerleyen sorunları düşüneceklerdir sonuçta. Acer fena firma değil gelişmiş...

Geri
Yukarı