Acer Aspire 3 A315-42G-R25u için uygun RAM ve SSD nereden bulunur?

Metm0sby

Decapat
Elimde Acer Aspire 3 A315-42G-R25u model bir dizüstü bilgisayar var. 8 GB RAM almak istiyorum. Ayrıca içindeki 250 GB'lık SSD performansı çok düştüğü için 500 GB'lık uyumlu bir SSD almak istiyorum. Uygun parçaları nereden, nasıl bulabilirim?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1 MB · Görüntüleme: 11
  • 2.png
    1 MB · Görüntüleme: 9
  • 3.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
SSD fiyatlarını hiç bilmediğimden bir şey diyemiyorum ama F/P olarak çok uçuk fiyat olmayan neler var? 2. bilgisayar olarak kullanıcam 2-3 ay sonra o yüzden çok üst düzey bir şeye gere yok.

Hocam bir de bendeki RAM CL17 değil mi? Sizin attığınız CL19.

Son düzenleme:
RAM CL19, 2400 MHz'de çalıştığı için CL17 gözüküyor. SSD için ise 2.5'' disk slotu boşta fakat fiyatlar bayağı uçmuş, boşta olan slota bunu takabilirsiniz;

Veya takılı olanı çıkartıp bunu takabilirsiniz;

Hocam PC'niz Ryzen 3 3500U'lu model ise sakın RAM almayın işlemcinin yükü arttığı için çok ısınmaya başlıyor.

Ryzen 5 3500U modeli hocam.
Hocam bende aynı modeli yedekte kullanıyorum 16gb yaptım rami hem ekran kartı hem işlemcinin frekansı arttığı içi ciddi sıcaklık artmaya başladı o menteşelerin önü resmen eriyecek gibi oluyor haberiniz olsun.

Teşekkürler hocam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…