Acer Aspire 3 A315-57G i3 1005G1 laptop alınır mı?

Bütçe
4300

batunzai

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben bu laptopu almayı düşünüyorum fakat birçok forumda gördüğüm kadarıyla MX 330 ekran kartı CS:GO gibi basit oyunlarda bile FPS sorunları yaşattığını duydum. Ben bu PC'yi günlük kullanım için ve artı olarak CS Valorant gibi basit oyunları oynamak için düşünüyorum. Sizce alsam bu gibi sorunlarla karşılaşır mıyım? Bir de ortalama kaç FPS alırım?

Alınmaz. CS ve Valo'da FPS 20'lere kadar düşüyor. Oynattığı tek bir oyun yok. Bu PC sanırım 7K falan olmuş. Biraz daha koyup Monster alabilirsin.

Merhaba arkadaşlar. Ben bu laptopu almayı düşünüyorum fakat birçok forumda gördüğüm kadarıyla MX 330 ekran kartı CS:GO gibi basit oyunlarda bile FPS sorunları yaşattığını duydum. Ben bu PC'yi günlük kullanım için ve artı olarak CS Valorant gibi basit oyunları oynamak için düşünüyorum. Sizce alsam bu gibi sorunlarla karşılaşır mıyım? Bir de ortalama kaç FPS alırım?

Hocam ekran karti dediğiniz oyunları rahat şekilde oynatır. Bu işlemcinin biraz performanssız olduğunu biliyorum.
MX110 ekran karti ile ortalama Medium ayarlarda 79 FPS rahat görmekteyim.

Alınmaz. CS ve Valo'da FPS 20'lere kadar düşüyor. Oynattığı tek bir oyun yok. Bu PC sanırım 7K falan olmuş. Biraz daha koyup Monster alabilirsin.
Hocam fiyatı 4300 tl şu anda sen galiba i5 modeli karıştırıyorsun. Gaming laptop alamam hem ağırlığı fazla hemde oldukça kalın ben bu pcyi yurda götüreceğim kısacası taşımasının kolay olması lazım. Bide evde gaming pc var zaten o yüzden 7 k bütçelere çıkamam.
Hocam ekran karti dediğiniz oyunları rahat şekilde oynatır. Bu işlemcinin biraz performanssız olduğunu biliyorum.
MX110 ekran karti ile ortalama Medium ayarlarda 79 FPS rahat görmekteyim.
Hocam peki ryzen 3 4300u işlemci hakkında ne düşünüyorsunuz? Dahili olarak gelen Vega grafk birimi sizce mx 330 dan iyi midir

Hocam fiyatı 4300 tl şu anda sen galiba i5 modeli karıştırıyorsun. Gaming laptop alamam hem ağırlığı fazla hemde oldukça kalın ben bu pcyi yurda götüreceğim kısacası taşımasının kolay olması lazım. Bide evde gaming pc var zaten o yüzden 7 k bütçelere çıkamam.

Hocam peki ryzen 3 4300u işlemci hakkında ne düşünüyorsunuz? Dahili olarak gelen Vega grafk birimi sizce mx 330 dan iyi midir
Bende MX 330 arkadaşımda 4300U var. İkimiz de memnun değiliz. Özellikle CS ve Valorant'ta çatışma, sis, bomba gibi durumlarda FPS çok fena düşüyor. Ayrıca ısınma da sorun tabii ki. İlk 10-20 Dakika iyi sonrası çok kötü. Kısaca bu bilgisayarlarla oyun oynanmaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çoğu oyun bu şekilde 10 FPS. Altta bir kişi de benle aynı durumdan şikayetçi. MX330 belki iyi kart olabilir diğer markalarda ama Acer'ı kesinlikle tavsiye etmiyorum, sorunlu PC'ler çünkü.

Hocam oyun için değil de iş için tasarlanmış GPU'lar bunlar. Fakat MX doğru işlemci ile bazı oyunlarda yeterli performansı verir.

Yeni konular

Geri
Yukarı