Acer Aspire 5 A515-52G vs Lenovo V155-15API

eternalatake

Decapat
Merhaba, öncelikle iyi günler herkese. Yeni bir dizüstü bilgisayar alacağım ve maksimum 3600TL'lik bir bütçem var. Oyun oynamıyorum. Önceliklerim ise SSD'li olması ve yeni nesil dizüstülerde olduğu gibi ince çerçeveli olması. (Çerçeve olayı şart değil, ama olursa çok iyi olur. ) Tavsiyede bulunabilir misiniz lütfen, o kadar çok seçenek var ki aklım bayağı bir karıştı.

Ben bu bilgisayarı buldum ve bana çok iyi geldi, ne düşünüyorsunuz önerir misiniz?

Bir de şu var:

Tavsiyelerinizi ve yorumlarınızı yazarsanız sevinirim, başka önerilere de açığım. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İntel olan biraz daha iyi gözüküyor. Ayrıca imkanınız varsa gidip görmeniz daha iyi olur WEB'de yazmayan şeyler açısında. (Panel kalitesi, parlaklığı, fan sesi, kasa/klavye/mousepad kalitesi vb.).

Ekran kartı olarak Vega 8 MX130 ekran kartından iyi. İşlemci ve depolama olarak Acer iyi. Diğer ekran, klavye gibi özellikler için inceleme yapıp kararınızı verin.

İntel olan biraz daha iyi gözüküyor. Ayrıca imkanınız varsa gidip görmeniz daha iyi olur WEB'de yazmayan şeyler açısında. (Panel kalitesi, parlaklığı, fan sesi, kasa/klavye/mousepad kalitesi vb.).
Teşekkürler. Peki bunlar dışında önereceğiniz bir PC var mıdır yoksa 3600TL için en iyi bunlar mı oluyor sizce ?
Ekran kartı olarak Vega 8 MX130 ekran kartından iyi. İşlemci ve depolama olarak Acer iyi. Diğer ekran, klavye gibi özellikler için inceleme yapıp kararınızı verin.
Teşekkürler. Aslında internetten karşılaştırmalara baktığımda Nvidia benchmarklarda hep daha yüksek almış. AMD'nin tek artısı 14nm olması, pek bir fark yaratır mı bu ? Birde sizce bu ikisinden daha iyi bir şey bulabilir miyim 3600TL'lik, var mıdır önerebileceğiniz, yoksa bunlar iyi mi ?

Birde sizce bu ikisinden daha iyi bir şey bulabilir miyim 3600TL'lik, var mıdır önerebileceğiniz, yoksa bunlar iyi mi ?
MX150 bilgisayar %51 daha performansı var. FHD ekran önemi yoksa tabi ki.
HDD
SSD

FHD bakıyorsanız ekran kartı yine MX130'dan daha iyi ancak bu sefer işlemcisi düşük kalıyor.

Bu bilgisayarı da kendim kullanıyorum. MX150-2 ekran kartıyla aynı performansı var ancak güçlü MX150-0 ekran kartından biraz daha düşük performansı var. MX130 ekran kartından güçlü performansı da var. Bu kartla CS:GO, LOL, GTA 5, Rocket League, FIFA 19 gibi ayarları orta ve yüksek karışık ayarlarda oynayabiliyorum.

FHD önemli ise MX130 ve Radeon 530 bulunabilir ancak o fiyatlarda. Ben'den sana tavsiye harici ekran kartlı PC alman. İlerde VRAM düşük veya bir süre sonra hızı düşüyor diye şikayetler edebilirsiniz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı