Acer Aspire 5 A515-56G ekran paneli

Bariso

Centipat
Yer
Balıkesir
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, aşağıdaki linkteki ürünü satın aldım.
Hepsiburada'da ekran TN diyor, kendi sitesinde iste LCD LED yazıyor.
Benim sorum şu, ekranın kötü bir görüntüsü var, renklerden kastetmiyorum. Yani böyle karıncalı gibi sanki yağ ile temas etmiş gibi buzlu bir görüntü mevcut. Panelde arıza mı var yoksa bu paneller böyle mi oluyor? Birkaç kişi daha benzer sorunu yaşadığını söyledi ama bu bir sorun mu panel özelliği mi anlayamadım. Bilen varsa yardım ederse sevinirim.

Hocam LCD LED bir arka aydınlatma teknolojisidir. Panelle alakası yok. Paneliniz TN panel arka aydınlatması LCS LED'dir.
Ve eklemek gerekirse 5 yıldır TN panel kullanıyorum. Mağazada IPS/VA panele bakınca çamura baktığımı anladım. TN paneller genel olarak kötü görüntü kalitesine sahipler.

Hocam LCD LED bir arka aydınlatma teknolojisidir. Panelle alakası yok. Paneliniz TN panel arka aydınlatması lcs LED'dir.
Ve eklemek gerekirse 5 yıldır TN panel kullanıyorum. Mağazada IPS/VA panele bakınca çamura baktığımı anladım. TN paneller genel olarak kötü görüntü kalitesine sahipler.

Aynen hocam renkler hem soluk, hem de özellikle beyaz renkte resmen buzlu bir görüntü var. Nasıl tabir edeceğimi bilemiyorum ama aynı böyle ekran yağlı gibi duruyor. Açık renkler karınca karınca gözüküyor garip bir sistem.

Aynen hocam renkler hem soluk, hem de özellikle beyaz renkte resmen buzlu bir görüntü var. Nasıl tabir edeceğimi bilemiyorum ama aynı böyle ekran yağlı gibi duruyor. Açık renkler karınca karınca gözüküyor garip bir sistem.

Hocam az araştırma yaptım. Yurt dışında IPS panel var. Türkiye sitesinde belirtmemişler. Genelde IPS olsa bunu belirtiyorlar. Yabancı ülkelerin sonundaki kodlar farklı. Türkiye'de "Aspire 5 A515-56G-5004" kodu ile piyasaya sürülmüşken yabancılarda "Aspire 5 A515-55G-794S" gibi sonu farklı olan kodlarla sunulmuş. Muhtemelen dolar kurundan ürünler pahalıya gelecek diye daha ucuz bir panel olan TN panelli modelleri ülkemizde satışa sunulmuş. Eğer ürünü yeni aldıysanız iade etmenizi öneririm. Küçük bir monitörün bir de çirkin renkler sunması baya üzücü bir olay. Bütçenizi belirtip konu açarsanız size daha iyi laptop modelleri önerebiliriz.

Hocam az araştırma yaptım. Yurt dışında IPS panel var. Türkiye sitesinde belirtmemişler. Genelde IPS olsa bunu belirtiyorlar. Yabancı ülkelerin sonundaki kodlar farklı. Türkiye'de "Aspire 5 A515-56G-5004" kodu ile piyasaya sürülmüşken yabancılarda "Aspire 5 A515-55G-794S" gibi sonu farklı olan kodlarla sunulmuş. Muhtemelen dolar kurundan ürünler pahalıya gelecek diye daha ucuz bir panel olan TN panelli modelleri ülkemizde satışa sunulmuş. Eğer ürünü yeni aldıysanız iade etmenizi öneririm. Küçük bir monitörün bir de çirkin renkler sunması baya üzücü bir olay. Bütçenizi belirtip konu açarsanız size daha iyi laptop modelleri önerebiliriz.
1 haftadır kullanıyorum hocam,bu bilgisayarı 6600TL ye aldım. Fiyat olarak yakınında olan ürünlerde donanımsal olarak zayıf kalıyor biraz.Yine de öneriniz varsa sevinirim tabi ki. Ama sanırım artık türkiyede bu fiyat bandında kaliteli bir panel göremeyeceğiz.
Hocam şimdi tekrar baktım, bu fiyat ve buna yakın özellikteki laptoplara da TN panel koymuşlar. Bujdan 6 sene önce aldığım laptopun bile harika bir renk kalitesi vardi. Sanirsam gunumuz ekonomisinin sonuçlarından biri olmus bu. Tasarım işlerinde evdeki ekstra monitörü kullanacağım sanırsam.. Bu fiyatta yine ürünün alternatifi olacak VA panel bulursaniz paylaşırsanız cok sevinirim

Hocam benzer özellikteki çoğu model TN panel. VA panel laptoplarda çok nadir oluyor. Genelde IPS koyarlar ama onların da fiyat/performans olarak düşük kalıyorlar. Tekrardan hayırlı olsun hocam.

Merhaba iyi günler bilgisayar hakkında birkaç soru sormak istiyorum, yük altında max kaç derece gördün ? yük altında ve tasarruf modunda fan sesi nasıldı

Merhaba iyi günler bilgisayar hakkında birkaç soru sormak istiyorum, yük altında max kaç derece gördün ? yük altında ve tasarruf modunda fan sesi nasıldı
Hocam şöyle söyleyeyim,bilgisayar aşırı ısınmıyor. Ben oyun olarak en ağır witcher 3 oynadım sanırsam,30fps 1080p çözünürlük ve orta-yüksek ayarlarda işlemci max 72-73 dereceyi gördü. Fazlasını görmedi. Ekran kartıda max 65 dereceyi görmüştür tahminimce. Fakat bilgisayarın soğutması biraz garip,bazen internette gezinirken bile fanlar harıl harıl çalışmaya başlayabiliyor ansızın. Sanırım yazılımla alakalı. Oyun oynarken fan sesi yüksek,normal kullanımda ve pil tasarrufunda genellikle sessiz çalışıyor.

Geri
Yukarı