Acer Aspire 571-G laptop için DDR3L RAM önerisi

Bütçe
350TL

LuciferKT

Centipat
Daha fazla  
Acer Aspire 571-G cihazımda Kingston 8 GB 2RX8 PC3L-12800S-11-11-F3 RAM var. Bu RAM'e uygun bir 8 GB RAM daha takviye yapmak istiyorum. Bu konuda uygun fiyat uygun RAM tavsiyesi lütfen.

Dosya Ekleri

• Cpu-z.jpg
    Cpu-z.jpg
    77 KB · Görüntüleme: 25
Aynı marka ram bulamıyorum. SkHynix marka buldum uyumlu olur mu emin değilim.

48.26TRY 70% OFF|Kingston ram bellek ddr3 2G 4GB 8 GB 1333MHZ PC3 10600S 1600MHZ 12800S hafıza DDR3 8 GB 204pin 1.5V dizüstü dizüstü bilgisayar SODIMM RAM|RAMs| - AliExpress

Hangisini almak daha mantıklı ve Aliexpress'te sorun yaşar mıyım?

Son düzenleme:
Aynı marka ram bulamıyorum. SkHynix marka buldum uyumlu olur mu emin değilim.

48.26TRY 70% OFF|Kingston ram bellek ddr3 2G 4GB 8 GB 1333MHZ PC3 10600S 1600MHZ 12800S hafıza DDR3 8 GB 204pin 1.5V dizüstü dizüstü bilgisayar SODIMM RAM|RAMs| - AliExpress

Hangisini almak daha mantıklı ve Aliexpress'te sorun yaşar mıyım?
Gümrükte sıkıntı olmazsa yaşamazsınız.

Yurtdışı işi biraz karışık geldi, vergiler felan gümrük takılma olayı gibi nedenlerden ondan vazgeçtim diyebilirim. Benim laptop da bulunan bu linkteki ram (https://www.m4l.com/ACR16D3LS1KBG/8G-Kingston-Laptop-Memory) fakat aynı ram sadece yurtdışında ve döviz odaklı satılıyor ve Türkiye satışları pek yok. O yüzden aynısını almam söz konusu değil.
Diğer bir noktada ise bir kaç seçenek buldum fakat kararsızım. Birinde gösterilen ramin çipleri farklı diğerinde çipler Kingston marka farklı bir diğeri de Sk hynix marka. Bunlardan hangisini almak daha mantıklı ve sorunsuz olur.

Yurtdışı işi biraz karışık geldi, vergiler felan gümrük takılma olayı gibi nedenlerden ondan vazgeçtim diyebilirim. Benim laptop da bulunan bu linkteki ram (https://www.m4l.com/ACR16D3LS1KBG/8G-Kingston-Laptop-Memory) fakat aynı ram sadece yurtdışında ve döviz odaklı satılıyor ve Türkiye satışları pek yok. O yüzden aynısını almam söz konusu değil.
Diğer bir noktada ise bir kaç seçenek buldum fakat kararsızım. Birinde gösterilen ramin çipleri farklı diğerinde çipler Kingston marka farklı bir diğeri de Sk hynix marka. Bunlardan hangisini almak daha mantıklı ve sorunsuz olur.
Hocam uyusmuzluk yaşanacağını düşündüğümden laptopun içindeki RAM'ı çıkartıp ve satıp 2 tane attığınız üründen almanız.

Geri
Yukarı