Acer Aspire 5720 Ekran Kartı Önerisi

byrupi

Kilopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Soğutma ve İklimlendirme
Herkese Selamlar...

Elimde Acer Aspire 5720 laptop mevcut. Özellikleri fotoğraflarda.
1.png
2.png

Buna uygun güzel bir ekran kartı önerileriniz nelerdir ?

Eski ekran kartı Nvidia GeForce 8400M GS ( 256 Mb) .

Söyleyeceğimiz yanıtı az çok tahmin etmen gerekiyordu. Laptoplarda ekran kartın MXM 3.0B tipi slot kullanmıyorsa değiştirmek im-kan-sız... Anakart'a gömülü o grafik işlemcin.

Konuyu açtıktan sonra laptop tamircisi arkadaşımın yanına gittim. İşlemciyi ve ramleri değiştirdim. Laptopum 2 yıldır üniversite okuyan kuzenimdeydi. Sanırım arızalanmış. Ekran kartı değiştirilmiş. Kendi kendine ara ara ekranı sönüyordu. Yeni ekran kartı Radeon X3000 tamir görmüş ve arızalı.

Arkadaşımın elinde Nvidia GeForce 8400M G 128 mb vardı. Mecbur onu taktık. Ekran kartı gömülü değil. Değiştirilebiliyor. Şuan köye doğru gidiyorum. Varınca test edeceğim. Kartın değişimi yine gündeme gelebilir.

Konu günceldir. İşlemci ve ram ekleyerek biraz iyileşme oldu. Ekran kartı arıyorum. Şuradaki linkteki ürün sorunsuz olarak çalışır mı ?

Laptopumun üzerinden Amd (Ati) Radeon X3000 çıktı. Orjinal ürünü GeForce 8400M GS 256 Mb ' dır.

Şuan üzerindeki kart Nvidia GeForce 8400M G 128 mb .

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı