Acer aspire 5737z iAtkos ML2 Kurulum sırasında hata

Şurdadır. Tabi sistemi Türkçe kurduysanız. Sistemi kurmuş olduğunuz diskin içinden Sistem/Kitaplık/Extensions

- - - Güncellendi - - -

Wİndows ortamında Aida64 ile donanım raporu alsaydınız iyi olurdu. Donanımınıza ait parçaları bilirdik.

Hiç aklıma gelmedi ama ben diski ikiye böldüm zaten yan tarafa Windows 8 yükleyip Aida64 ile raporu alsam bulabilirmiyiz.

Ekran kartı ile ilgili dosyayı indirip kext wizard ile yükleyip, bootplist dosyasına
Kod:
 <key>Graphics Enabler</key>
<string>No</string>
ekleyip, S/L/Extensions klasöründeki NVDAStartup.kext dosyasını silip yeniden başlattınız mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı ile ilgili dosyayı indirip kext wizard ile yükleyip, bootplist dosyasına
Kod:
 <key>Graphics Enabler</key>
<string>No</string>
ekleyip, S/L/Extensions klasöründeki NVDAStartup.kext dosyasını silip yeniden başlattınız mı?

Kodla dosya silme işlemini yapmadım :/ şimdi deniyorum.

- - - Güncellendi - - -

Boot.plist dosyası kilitli değiştiremiyorum nasıl kilidi açabilirim ?

- - - Güncellendi - - -

Tamamdır onuda çözdüm ama S/L/E klasöründe NVDAStartup.kext diye bir dosya yok hatta indirdiğim şeyin içinde bile yok olan dosyalar bunlar "NVDAGF100Hal.kext,NVDAGK100Hal.kext,NVDANV50.kext,NVDAResman.kext,NVEnabler 64.kext,NVSMU.kext" bu dosyalar var şimdi ne yapacağım yardımcı olun ilk 2 adımı yaptım 3. de takıldım :/

Kext wizardla linkteki dosyaları yüklediniz, NVDAStartup.kext sileceğiniz dosya yoksa varsın olmasın.. Bootpliste eklediyseniz kodu çalışması lazım..

Kext wizardla linkteki dosyaları yüklediniz, NVDAStartup.kext sileceğiniz dosya yoksa varsın olmasın.. Bootpliste eklediyseniz kodu çalışması lazım..
Kodun aynısı zaten vardı ben ama "Yes" yazıyordu ben onu "No" yaptım iki tane kod yazmaya gerek yok diye düşündüm doğrumudur yaptığım ?

- - - Güncellendi - - -

Malesef :/ siyah ekran aldım gene.

- - - Güncellendi - - -

Format attım bende Nvidia seçeneklerinin hepsini seçtim ve ekran kartının Nvidia olduğunu kabullendi 256mb yaptı ekran kartını ama hala çözünürlük "1024x768" eskiden Nvidia bile demiyordu Cudayı yüklesem acaba kabul edermi Cuda driverin de benim de ekran kartım yer alıyor ama eskiden yüklüyordum 3mb gösteriyordu gene ve çözünürlük değişmiyordu.

- - - Güncellendi - - -

Cuda yükledim "GraphicsEnable=No ve Yes" olarak denedim genede CUNDA devreye girmedi kafayı yemek üzereyim 3 driver lazımdı 1 tanesi oldu 2 tanesi kaldı. :/

- - - Güncellendi - - -

Biliyorum başınızı çok ağrıttım ama bir şeyler önerin deneyeyim hiç bir şey deneyemeden boş boş düşünmek çok saçma. :/

- - - Güncellendi - - -

Yardımlarınızı bekliyorum hala ekran kartı ve wifi yok. :/

- - - Güncellendi - - -

Hala çözüm bulamadım.

Team wiever kurulu ise bakmak isterim neleri yaptın neler eksik.

- - - Güncellendi - - -

Team wiever kurulu ise bakmak isterim neleri yaptın neler eksik. Öbür konuda yanlış oldu mesaj.

Team wiever kurulu ise bakmak isterim neleri yaptın neler eksik.

- - - Güncellendi - - -

Team wiever kurulu ise bakmak isterim neleri yaptın neler eksik. Öbür konuda yanlış oldu mesaj.

Wifi driverim yok :/ Ekran kartımı tanıttım sayende hocam ama çözünürlük seçenekleri düzelmedi hala "1024x768" var :/

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı