Acer Aspire 5738DG Mavericks Yükleme

Nihat Gulsen

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ukrayna / Odessa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar.

Sistemim : Acer aspire 5738DG

• İşlemci Tipi : Intel Core 2 Duo
  • İşlemci Hızı : 2.20 GHz
  • İşlemci Veri yolu hızı : 800 Mhz
  • İşlemci ön belleği : 2 MB
  • İşlemci Modeli : T6600
  • Bellek miktarı : 4 GB
  • Ekran Kartı : Ati redeon HD 4570 512MB

Recep beyin forumda paylaştığı OS X 10.9 Install USB (13A603) raw dosyayısını bilgisayarıma indirip SUSE Studio ImageWriter ile 16 GB transcend flash diskime yazdım. Sistem açılışta boot oluyor. Enter ile mac kurulumuna başlayınca siyah ekranda ''efiboot loaded from device'' vs yazıyor. Ve bir alt satırda:

Kod:
This version of mac os x is not supported on this platform.
Uyarısını vererek kurulumu durduruyor. Farklı bir forum adresinden farklı bir raw indirip denedim aynı uyarıyı verdi.
Ek olarak bustratio değerimi internette bulamıyorum. Bunun nasıl hesaplandığını bilen var mı?
Yardımlarınızı bekliyorum.
İyi günler.

Nihat Bey USB'den boot eder etmez 1'e basıp alternatif Bootloader'ı açmayı denediniz mi?
Recep Bey ilginiz için teşekkür ederim.
Dediğiniz yöntem ile kurulumu yapabildim. Ancak sistem açılırken ati ekran kartından dolayı hata alıyorum. Ekran görüntüsünü mesaja ekledim. Benim kartım 4570. Sistemdeki ati kextlerini silip bulduğum ati radeon 4570 ve 4650 kextlerini sırayla denedim ama sistem açılışında aynı hatayı vermeye devam etti. Sistemi ancak GraphicsEnabler=No ile açabiliyorum ve bu şekilde açınca Mac özelliklerinde ekran kartımın adı yazıyor ama 3mb olarak görünüyor. Üstteki başlat çubuğu da şeffaf olmadığı için ekran kartımı tanımadığını düşünüyorum.

Sizce ne yapabilirim?

İlk olarak AIDA64 ile VBIOS'un dökümünü almanız gerek. Dökümü alın ve Yandex diske koyup bana link verin.

41QAWnP.png

Nihat Bey bende aynı bootloaderleri kullanıyorum fakat 1' e basıp diğer bootloader (Chameleon' a) geçemedim. Yaptığınız farklı birşey mi var yoksa Win32 Disk İmager ile yazdırdığım için mi sorun oldu ?

Nihat Bey bende aynı bootloaderleri kullanıyorum fakat 1' e basıp diğer bootloader (Chameleon' a) geçemedim. Yaptığınız farklı birşey mi var yoksa Win32 Disk İmager ile yazdırdığım için mi sorun oldu ?
Boot menusunden USB bellegi sectikten sonra surekli 1 tusuna basip cektim ve acildi :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı