Acer Aspire 5738G oyun performansı ve kapanma

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Acer Aspire 5738G hakkında sorularım var. Ben bu aralar LoL oynuyorum ve Acer’ım oyunu kapatmıyor. R580 ile oynarken hem sadece oyun açıkken hem de internet açıkken kapatıyordu. Acer’ımda böyle bir sorun yok, neden? Acer’ımla oynarken AC3, Dishonored, NBA2k13 gibi oyunları kasar mı, PC kendine reset atar mı?

Oyun oynarken bilgisayarın kendi kendini kapatmasının yegane nedeni ısınmadır. Bende de R522 vardı ve son zamanlarda ısınma yüzünden kapanıyordu. Maalesef AMD’nin 40nm laptop ekran kartları biraz fazla ısınıyordu. Kapanma sorunlarını önlemek için 6 ayda bir fanları temizlemeli ve termal macunu yenilemelisin.

Merhabalar benim bir sorum olacak ;

Ben de aspire 5738g kullanıyorum. İlk aldıgım yılda Cod 4 sorunsuz oynuyordum, şimdi sıkıntılı. Isınma problemini gidermek için, laptopu temizletmek ya da termal macunu yenilemek dışında bir çözüm var mı? SSD, RAM ekran kartı değiştirmek gibi. Saygılar..

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı