RTX 4060 Frame Generation gerçekten iyi mi?

gojofaniyim

Picopat
Daha fazla  
RTX 4060 kartım var hala Frame Generation deneme fırsatım olmadı fakat size sormak istiyorum. Frame Generation gerçekten FPS'i boostluyor mu? Takılmalar oluyor mu? Görüntüyü kötüleştiriyor mu? Eksisi ve artılarını söylerseniz mutlu olurum, teşekkürler.

RTX 4060 kartım var hala Frame Generation deneme fırsatım olmadı fakat size sormak istiyorum. Frame Generation gerçekten FPS'i boostluyor mu? Takılmalar oluyor mu? Görüntüyü kötüleştiriyor mu? Eksisi ve artılarını söylerseniz mutlu olurum, teşekkürler.

Internette Ray Tracing ve DLSS açıkken yaklaşık 70 FPS alan birisi Frame Generation açınca 100 gibi rakamlara çıkıyordu. Cyberpunk 2077'de oluyor bu. Fakat hiç araştırmadığım için pek bir bilgim yok.

Bir mod var ben onun sayesinde Cyberpunk Marvel Spider-Man gibi oyunlarda 3060 ile açabiliyorum gerçekten FPS'i 2ye katlıyor 60 ise 100FPS'in üstüne çıkarır o kadar işlevli yani.

Araya sahte kareler koyduğu için gecikme oluyor. Rekabetçi oyunlarda kullanmayın.

Yani gerçekten FPS'i boostluyor ve dendiği kadar var teşekkürler hocam.

Hocam bu gecikme lag olarak mı yoksa monitor MSI'yle alakalı bir de hikaye tarzı oyunlarda bu gecikmeyi çok hisseder miyiz?

Mesela 3 pixelden birine fake pixel koyuyor ki pixel azalacağı için FPS'te artsın. Arkadaşın demek istediği bu sanırım.

Geri
Yukarı