Acer Aspire 5739g laptop UEFI desteği bulunuyor mu?

surerise

Kilopat
Daha fazla  
RAM
4096
SSD veya HDD modeli
Hitachi HTS545050B9A300
Ekran kartı
GeForce GT240M
Anakart
ACER JM50-MV
İşlemci
Intel(R) Core(tm)2 Duo CPU P7370, Centrino 2
Nereye baksam bulamadım bu sorunun cevabını.
Yeniden başlatırken çok uzun sürüyor MBR olarak kurdum UEFI Windows 10 kullanabilir miyim?

Teşekkür ederim, peki sizce Windows 7 kursam daha mı sağlıklı çalışır Windows 10 Pro 64 Bit kurulu, bilgisayarı hızlandıracak bütün ayarları yaptım neredeyse. Yeniden başlatılması 2 dakika kadar sürüyor. Kapatıp açınca sorun yok.

SSD takarsanız iyi olur. İşlemci hakkında bir şey söyleyemem bilmediğim bir model fakat bende GT 210 ve İ3 3220 var takır takır W10 çalışıyor.

Teşekkür ederim, peki sizce Windows 7 kursam daha mı sağlıklı çalışır Windows 10 Pro 64 Bit kurulu, bilgisayarı hızlandıracak bütün ayarları yaptım neredeyse. Yeniden başlatılması 2 dakika kadar sürüyor. Kapatıp açınca sorun yok.

Tabii ki ama eski olduğu için önermiyorum. Windows 10 LTSB 2016 öneririm. Türkçe dil desteği yok yalnız. 64 Bit indirin.

SSD takarsanız iyi olur. İşlemci hakkında bir şey söyleyemem bilmediğim bir model fakat bende GT 210 ve i3 3220 var takır takır Windows 10 çalışıyor.

Aspire 5738Z kullanıyorum, Windows 10 Pro 64 Bit (ben yüklemedim). Çok kasıyor. Bakımını yapacağım zatan LTSC 2019 yükleyeceğim.

Tabii ki ama eski olduğu için önermiyorum. Windows 10 LTSB 2016 öneririm. Türkçe dil desteği yok yalnız. 64 Bit indirin.

Aspire 5738Z kullanıyorum, Windows 10 Pro 64 Bit (ben yüklemedim). Çok kasıyor. Bakımını yapacağım zatan LTSC 2019 yükleyeceğim.

Benim işlemci iyi ondan olabilir. EN kötü W8.1 yükler arkadaş :D (önermiyorum)

Anladım, laptopu ben kullanmayacağım o yüzden Türkçe olması daha iyi olabilir. Hizmetleri, görünümü, arka plan uygulamaları, bildirimler, saydamlık, tema, başlangıç uygulamaları, başlangıç seçenekleri vb. her şeyi düzenledim. Kapattıktan sonra açması 40 saniye civarı sürüyor ama yeniden başlatırken 2 dakika civarı sürüyor sanırım belki daha fazla. Web gezinti ve Office programları için kullanılacak.

Benim işlemci iyi ondan olabilir. EN kötü W8.1 yükler arkadaş :D

Destek bitti yahu onun. LTSB 2016, 2026'ya kadar desteği var.

1697479169221.png

Anladım, laptopu ben kullanmayacağım o yüzden Türkçe olması daha iyi olabilir. Hizmetleri, görünümü, arka plan uygulamaları, bildirimler, saydamlık, tema, başlangıç uygulamaları, başlangıç seçenekleri vb. her şeyi düzenledim. Kapattıktan sonra açması 40 saniye civarı sürüyor ama yeniden başlatırken 2 dakika civarı sürüyor sanırım belki daha fazla. Web gezinti ve Office programları için kullanılacak.

LTSC 2019 veya 2021 yükleyebilirsin. 2019 sürümünün Türkçe ISO'sunu bulamadım ama 2021 sürümü Türkçe desteği var.

Core 2 Duo ile Windows 10 biraz üzebilir, alternatif güncel Linux'ya da Windows 8.1 deneyebilirsin.

Geri
Yukarı