Çözüldü Acer Aspire 5741G Yosemite kurulumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
aslında bir hata görüntüsü oluşmuyor yani
++++++++++++++++++++++++++++ ''lardan sonra reset atıp başa dönüyoruz hepsi bu.

Çoğu zaman bana da oluyordu. Ben ise bilgisayarın pilini çıkartıp güç kaynağı bağlı değilken açma tuşuna basıp sistemi tetikliyordum. Ekran 1 sn siyah olup gidiyordu sonra fişe takıp deniyordum ve genellikle oluyordu veya Config.plist dosyanız yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğiniz şekilde ki yöntemleri ve oradaki dosyayı da indirerek yaptım ve orjinal halinde boot hatası verdi ve öyle kaldı.
2 adet Clover derlemelerini eklediğimde ekranın sol üst köşesinde ''7'' göründü ve farklı bir BIOS bölümü gibi bir yer açıldı fakat hangi seçeneği seçersem seçeyim oradan çıkamadım.
Aslında işi biraz daha basitleştirip şu 2 soruyu sormak istiyorum.

1- Bu Acer aspire 5741G Core i3 330M, 3 GB RAM, GT 320M ekran kartlı cihazda bunlarla uğraşma gerek yok mu diyeyim.
Az çok bilgisayardan donanımda sistemlerden anlarım ve bu PC ile ne BIOS ayarı yapılabiliyor nede boot sonrası HDD gösteriliyor. Bu yüzden zaman kaybı olmasın diye vazgeçmeyi de düşünüyorum.

2- macOS uyumu iyi olan bir cihaz önerisi alayım sizi de bu konuda yormadan çözüm bulmuş olalım.
1500 üst limit tabi ki 2.el öneri istiyorum. Elimdeki hiç bir yerine dokunulmayan BIOS'u bile boş olan destek bakımından tamamen yoksun olan bu cihazın aksine daha özgür olunabilecek bir ürün önerisi istiyorum.

Lenovo G50-70 veya Z50-70 kurulumları aşırı kolay oluyor. Sadece kod giriyorsun sırası ile. Ben G50 kullanıyorum AMD kartı kullanamıyorum. Eğer Lenovo alır isen adaptöre ihtiyaç duyacaksın eğer macOS uyumlu ağ kartı ile değiştireceksen 150 TL ile Aliexpressden alabilirsin. Ama Lenovo'nun BIOS beyazlistesi var onu kaldırman gerek.

Lenovo G50-70 veya Z50-70 kurulumları aşırı kolay oluyor. Sadece kod giriyorsun sırası ile. Ben G50 kullanıyorum AMD kartı kullanamıyorum. Eğer Lenovo alır isen adaptöre ihtiyaç duyacaksın eğer macOS uyumlu ağ kartı ile değiştireceksen 150 TL ile Aliexpressden alabilirsin. Ama Lenovo'nun BIOS beyazlistesi var onu kaldırman gerek.
Nvidia ekran kartlı ve 4.nesil işlemciler işimi görecek gibi. Adapröre ihtiyaç neden ? Sanırım ağ kartında tanıma sorunu olduğu için değiştirme konusunu söyledin ? Araştırmaya başlıyorum hemen. Teşekkürler ilginden dolayı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı