Acer Aspire 5742G Donma Sorunu

HawK

Hectopat
Daha fazla  
Acer Aspire 5742G laptopum var. Belli süreden sonra ya da oyunlara girdiğimde donuyor. Bir süre 2 restart attıktan sonra düzeliyordu artık hep donuyor. Ancak olay şöyle ki ben laptobu temizletmeye termal macun yenilemeye verdiğimde 2-3 hafta boyunca hiç donmadan kullanıyordum. Çok ısınsa bile bir şey olmuyordu zaten soğutucu vs kullanıyorum. Ama işte belli süre geçince aradan donmalar başladı yine problemi ne olabilir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklıkları kontrol ediyor musunuz? Yaz ayları dolayısı ile cihazlar daha da fazla ısınıyor. Bir de cihazın ısı borusu içindeki sıvı/gaz uçmuşsa o da işlevini yitiriyor zamanla. Cihaz çok eski olduğundan kaliteli bir macun kullanmalı ve fanları temizlemelisiniz. Ayrıca sabit disk sağlığını da kontrol edin isterseniz HD Tune ile, Health kısmından.

Sıcaklıkları kontrol ediyor musunuz? Yaz ayları dolayısı ile cihazlar daha da fazla ısınıyor. Bir de cihazın ısı borusu içindeki sıvı/gaz uçmuşsa o da işlevini yitiriyor zamanla. Cihaz çok eski olduğundan kaliteli bir macun kullanmalı ve fanları temizlemelisiniz. Ayrıca sabit disk sağlığını da kontrol edin isterseniz HD Tune ile, Health kısmından.
Şöyle bişey termal macun fan temizliği yaptıktan sonra ki süreçte uzun süre çalıştırdığımda daha sıcak olduğunda bile kapanmıyordu şimdiki sıcaklığı ona göre 3 kat fln daha az hd tune healt kısmına geldiğimde ok yazıyor. Ayrıca konu dışı olarak toplama pc bölümlerine konu açtığımda neden açtığım konu onaylanmadı nedeni 100 mesaj yazıyordu açıklama olarak bununla ilgilide bilgi alabilirmiyim.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    9,7 KB · Görüntüleme: 35
Acer Aspire 5742G laptopum var. Belli süreden sonra ya da oyunlara girdiğimde donuyor. Bir süre 2 restart attıktan sonra düzeliyordu artık hep donuyor. Ancak olay şöyle ki ben laptobu temizletmeye termal macun yenilemeye verdiğimde 2-3 hafta boyunca hiç donmadan kullanıyordum. Çok ısınsa bile bir şey olmuyordu zaten soğutucu vs kullanıyorum. Ama işte belli süre geçince aradan donmalar başladı yine problemi ne olabilir sizce?
Aynı laptop bende de var anakartı yandı değiştirsem mi bilemedim.

Aynı laptop bende de var anakartı yandı değiştirsem mi bilemedim.
pahalı diyorlar bulmasıda zormuş zaten hep 2. el oluyormuş bilmiyorum sana kaç dediler fiyat
@Recep Baltaş @claus Ben hd tune ile tarama başlattım hepsi sorun gözükmedi. Health status kısmıda ok yazıyor. Ben hala harddisk in bozuk olduğundan şüpheleniyorum sizce bu çıkan sonuçlara rağmen harddiskin bozuk olma ihtimali var mı? Yoksa sorun başka bir yerde mi?

Mesajlar birbirine girdi. Önceki mesajı silerseniz.

@Recep Baltaş @claus Ben hd tune ile tarama başlattım hepsi sorun gözükmedi. Health status kısmıda ok yazıyor. Ben hala harddisk in bozuk olduğundan şüpheleniyorum sizce bu çıkan sonuçlara rağmen harddiskin bozuk olma ihtimali var mı? Yoksa sorun başka bir yerde mi?
Mesajlar birbirine girdi. Önceki mesajı silerseniz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı