Acer Aspire 5742G Mac OS X Kurulumu

Kazuistik

Kilopat
  • Bellek : 3 Gb ddr3
  • İşleci : Intel Core i5 460M
  • Ekran Kartı : Nvidia GT 420 M

Özelliklerine Sahip Pc'me Mac kurmak istiyorum, istemekle yetinmiyor 1 aydır da uğraşıyorum. Yayında olan tüm Mac kurulum ön hazırlık videolarını yazılarını okudum, yine de bir gelişme yok. :confused: Bir ara İatkos L2 kurdum onuda bir kez yeniden başlattıktan sonra açılmadı.

Merak ettiğim konular.

Benim Pc'nin Biosu uefi mi ?

Kurulum esnasında aşağıda paylaşacağım resimdeki bölümde tam olarak neleri seçmem gerek ?

ml2b.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında iAtkosML2 denemekle son derece akıllı hareket etmişsiniz. Çünkü; 5742G modellerinde bildiğim kadarıyla optimus özelliği var, yani laptop hem tümleşik hem de harici ekran kartına sahip.

Bu demektir ki; öncelikle Mac kuracaksanız harici ekran kartınızdan vazgeçeceksiniz, şu an için intel tabanlı laptoplara hackintosh kurulumunda iki ekran kartını birden kullanabilmenin bir yolu yok.

Sadece Intel HD 3000'i kullanabilirsiniz.

Optimus özellikli laptoplarda Mavericks kurulumu denerseniz ki forumda hata alan bir çok arkadaşın neredeyse ortak sorunu;
1.Sistem açılmaz
2.En iyi ihtimalle sistem -x ile güvenli modda açılır (Ekran kartlarını kullanamazsınız)

iAtkos ML2 de ise kurulum sırasında özelleştirmelerden nvidia'yı etkisizleştir seçeneği ile Intel HD 3000'i kullanma şansınız olur.
Not:iAtkosML2 kurulumu sırasında özelleştirmeler ilgili bilginiz kısıtlı ise yazdığım seçenek dışında hiç işaretleme yapmadan kurulum yapın.

Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı