Acer Aspire 5742G Mac OS X Kurulumu

Hasan70

Hectopat
Merhabalar,

Masaüstü ve kendi bilgisayarımda denemiştim, içinde veriler olduğundan dolayı doğru düzgün boot edememiş, sıfırdan formatlayamayıp projemi rafa kaldırmıştım. Yanlız evde atılı halde duran bir laptop vardı. Arayıp bulduktan sonra sırasıyla 10.9.2 10.9.1 (iki sürümde de ekran simsiyah kaldı, kurulum ekranını bile göremedim) ve şimdi de Niresh 10.9.0 kuruyorum.

Teknik özelliklerine geçeyim.

• i3-380M
  • Ati Mobility Radeon Hd 5470
  • 2GB RAM
  • 250 GB HDD
  • Atheros AR5B97 Wifi
  • Sese bakmadım fakat Niresh ile direk çalıştı
  • Touchpad ve Klavye de çalışmıyor

Bunda da boot problemi yaşayınca, şu an Windows'u sildim, 50GB'lık bir bölüme Mavericks kuruyorum, stabiliteye kavuşduğunda Windows da kurmak için bir bölüm ayırdım.

Öncelikle ekran kartı ile sıkıntılar var, GraphicsEnabler=No komutunu girmeden kesinlikle ekrana görüntü gelmiyor. Bunun için bazı yabancı kaynaklar buldum fakat yetersiz ingilizce sebebiyle takılıp kaldım.

Bkn. [Guide] [Mavericks] AMD Radeon HD5450 - ATi - InsanelyMac Forum
Bkn. [100% Working] ATI Mobility Radeon HD 5470 - ATi - InsanelyMac Forum [En son güncelleme geçen sene]
Bkn. Mavericks ATI AMD Radeon 5470 [DELL Inspiron 17R N7010] - ATi - InsanelyMac Forum

Ayrıca bilgisayar üstünde bulunan touchpad ve klavye de çalışmıyor. Kext buldum fakat ML için. Çalışır mı ne dersiniz?

Kurulum bitsin gelişmeleri yazacağım. :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı