Acer Aspire 5742G NVIDIA GPU bozuk görüntü veriyor

Crayder23

Decapat
Gene selamlar; keşke bunun yerine toplama bilgisayar alsaymışım. Neyse konuya giriyorum. Bu laptopun 2. ekran kartı olan NVIDIA GT 520M aldığımdan beri sorun yaşatıyor. Mesela CS 1.6 gireceğim ekran sapıtıyor ve atıyor. NVIDIA'ya baktığımda ekran kartının hasar aldığını gördüm. Düşündüğüm şey şudur ki adam bununla oyun oynamış ve bilgisayara vurmuş durduğu için çip kırılmış ondan bozuk görüntü veriyor. Acaba onu değiştirmeden ekran kartı tamir edilebilir mi? Ve edilemezse pew71 LA-5894p anakarta uygun ekran kartı çipi verebilir misiniz? Bıktım bundan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gene selamlar; keşke bunun yerine toplama bilgisayar alsaymışım. Neyse konuya giriyorum. Bu laptopun 2. ekran kartı olan NVIDIA GT 520M aldığımdan beri sorun yaşatıyor. Mesela CS 1.6 gireceğim ekran sapıtıyor ve atıyor. NVIDIA'ya baktığımda ekran kartının hasar aldığını gördüm. Düşündüğüm şey şudur ki adam bununla oyun oynamış ve bilgisayara vurmuş durduğu için çip kırılmış ondan bozuk görüntü veriyor. Acaba onu değiştirmeden ekran kartı tamir edilebilir mi? Ve edilemezse pew71 LA-5894p anakarta uygun ekran kartı çipi verebilir misiniz? Bıktım bundan.
Laptopta ekran kartı değişiyor mu bilmiyorum ama tamir ediliyor bi yere kadar diye biliyorum. Önce bi sor işi bilen biri varsa. Yoksa anakart almaktan başka çare gelmiyor benim aklıma.

Laptopta ekran kartı değişiyor mu bilmiyorum ama tamir ediliyor bir yere kadar diye biliyorum. Önce bir sor işi bilen biri varsa. Yoksa anakart almaktan başka çare gelmiyor benim aklıma.

Aslında değişebiliyor fakat burada Yeni ekran Kartı Çipi bulamadım ondan dolayısıyla ev imkanlarıyla yapabilir miyim diye sormuştum. Genede teşekkürler.

Geri
Yukarı