Acer Aspire 5742G BIOS Güncellemesi

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Acer Aspire 5742G model dizüstü bilgisayarın BIOS Güncellemesi aşağıdaki bağlantıdan indirilebilir.

Güncelleme bütün Windows 7 sürümleriyle uyumlu.

25k6gkn.png

Acer Aspire 5742G BIOS Updates

Son BIOS sürümü: 1.27 Boyut: 6.6 MB Tarih: 2011/06/13

nVidia N12P-GV3 için VBIOS ve optimus özelliği eklendi. Capilano VGA BIOS'u silindi.

Dikkat: BIOS güncellemesi yapmazsanız bilgisayar Windows XP kuruluysa mavi ekran verebilir! Bu bilgisayara Windows XP kurmayın!

• Bilgisayarınızı prize takın
  • Güvenlik yazılımınızı mümkünse devre dışı bırakın
  • Buradan güncel BIOS sürümünü indirin
  • İnen dosyayı ayıklayın/klasöre çıkartın
  • Windows klasöründeki Winflash_PEW71122 dosyasını çalıştırın
  • İşlem bitince bilgisayarınız kapanacaktır, açıp normal bir biçimde başlatabilirsiniz

Merhaba. Aynı modelde v1.05->v1.19 yaptım ve malum mavi ekran. Bir de disk formatını bir ara ext4 yapmıştım, sonra acer'ın imajı olmayınca Win7 yi upload ettim sanırım bu sorun değildir.

Şimdi v1.15 bios'u CD'ye yazıp boot edeceğim de nasıl olacak? Yardımlarınızı beklerim. İyi günler

Acer Aspire 5742G model dizüstü bilgisayarın BIOS Güncellemesi aşağıdaki bağlantıdan indirilebilir.

Güncelleme bütün Windows 7 sürümleriyle uyumlu.

25k6gkn.png

Acer Aspire 5742G BIOS Updates

Son BIOS sürümü: 1.15 Boyut: 6.6 MB Tarih: 2011/02/14

Bu sürüm Lite-on ve Chicony kamera modüllerini güncelliyor.

Dikkat: BIOS güncellemesi yapmazsanız bilgisayar Windows XP kuruluysa mavi ekran verebilir! Bu bilgisayara Windows XP kurmayın!

Merhaba, yardımlarınız için teşekkür ederim fakat HP USB Disk ile FAT32 ile diski Win98 Boot dosyası ile formatladım ve sonra Acer'ın DOS'unu da belleğe attım, dir yaptım, 0 dosya gözüktü.

Bir de Acer DOS u, win98boot çine koyup yaptım aynı sorun.

Bu işlelmleri XP de yapıyorum ve flash'ı dediğim gibi biçimlendirdikten sonra (Win98boot ile) disk e bakıyorum içinde hiçbirşey yok gözüküyor.

İyi akşamlar

CD'ye yazmaya gerek yok. USB bellek ile güncelleyebilirsiniz. Burada kapsamlı bir rehber hazırladık:

Acer BIOS Update | Technopat

Dediğimiz gibi bu bilgisayara XP kurmayın. Bilgisayar yeni fakat XP 10 yıl önce çıktı ;)

Son düzenleyen: Moderatör:
merhaba,
BIOS versiyonunu v1.19->v1.05'e ve->v1.16'ya götürdüm, yükleniyor fakat bende hemen 2. satırda

Hata: Yeni disk imaji flash utility'i desteklemiyor

diyor.

Bir de acaba olmudu diye başlattım, mavi ekran. Ancak 2. kez (->v1.16) götürdüğümde v1.19->v1.16 yazdı. Yani hata verdiğinden versiyonu değiştirmemiş.

Bir de buradaki rehbere bakın: http://technopat.net/forum/dizustu-ve-netbook/405-arcelik-anb-573-bios-guncelleme-compal-jfw01.html

Yine de olmuyorsa DOS'ta CD komutu ile dizin değiştirin. Yine de olmuyorsa bir yerde hata yapıyorsunuzdur.

Son düzenleyen: Moderatör:
v1.19'dan neden geriye downgrade yaptığınızı anlayamadım. Adı üstünde BIOS güncellenmesi. Güncelleme yapılmalı. oradan oraya, o sürümden de bu sürüme düzensiz geçiş yaparsanız bir yerde tabii ki hata verecektir sistem.

Bu güne kadar 10'dan fazla Acer bilgisayarın, 100'den fazla da farklı masaüstü ve dizüstü bilgisayarın BIOS'unu güncelledik ve herhangi bir sorunla karşılaşmadık.

Dediklerinizden de pek bir şey anlamadım. Düzgün cümlelerle neyi nasıl ne şekilde yaptığınız anlatırsanız daha iyi yardımcı olurum. Rehber basit, yöntem basit. XP kullanmayacaksınız diye açık açık belirtiyorum. Hala XP kullanırsanız Mavi Ekran hatalarını siz daha çok alırsınız....

Recep bey, benim bilgisayarımda V1.29 yüklü fakat hala Optimus yok, standart sürücüyü kurdum ondan mı acaba? Sanki Optimus'ların sürücüleri farklı oluyordu gibi hatırlıyorum.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı