Çözüldü Acer Aspire 5742G RAM upgrade sonrası mavi ekran sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Okangnkl

Kilopat
Daha fazla  
Acer marka laptopumda orijinal olarak 2 adet RAM vardı. Her ikisi de Kingston marka DDR3- 1333 MHz CL9 1.5 Volt ve 2 GB+1 GB şeklinde iki slota takılı durumdaydı. Bunlardan 1 GB olanı çıkarıp yerine gene aynı özelliklerde ve markada 4 GB RAM aldım. İlk olarak PC'de Windows 10 32 bit kurulu idi. RAM geldiğinde hemen denedim gayet güzel açıldı ve çalışıyordu. Daha sonrasında RAM miktarı 6GB yükselmesinden sebep Windows 10 64 bit kurayım dedim. USB'den kuruluma başladım ama PC daha yükleme ekranına gelmeden mavi ekran hatası verdi ve kendi kendine resetledi. Ben de yeni olan RAM'i çıkarıp eski 2GB RAM ile kurulumu gerçekleştirdim. Kurulum bitti düzgün bir şekilde sürücüleri kurdum, BIOS'u güncelledim tekrar bir deneyeyim diyerek 4GB RAM'i taktım ama sonuç gene aynıydı. Windows’un logosunun olduğu yerde mavi ekran verip reset atıyor PC. RAM'leri teker teker denediğimde ise sadece yeni RAM'de mavi ekran alıyorum. Benim anlamadığım 32 Bit Windows 10'da düzgün çalışan RAM neden 64 Bitte çalışmıyor. Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Sistem Bilgileri:
  • Intel i3 380m işlemci
  • Acer Aspire 5742G
  • Nvidia GeForce GT520m

Çözüm
Arkadaşın söylediği şekilde çözdüm, yeni RAM 1r*8 idi. Bende eski RAM'lerden yani 2r*8'den taktım bu şekilde sorun düzeldi.
Arkadaşın söylediği şekilde çözdüm, yeni RAM 1r*8 idi. Bende eski RAM'lerden yani 2r*8'den taktım bu şekilde sorun düzeldi.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı