Acer Aspire 5742G SSD iyileştirmesi

Xielos

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, Acer Aspire 5742G modelli eski bir laptop sahibiyim. Laptopum tahmin edersiniz ki artık çok yavaş ve gerçekten Windows 7 arayüzünde bile takılmalar, yanıt vermiyor hataları nedeniyle kullanılamaz hale geldi. Kur artışı sebebiyle elim kolum bağlandı bu yüzden mevcut laptopuma 240GB SSD yükseltmesi yapmak istiyorum. HD Tune'den yaptığım Benchmark testimin sonucu resimdedir. Bunu da yorumlarsanız sevinirim. SSD takmak mantıklı olur mu? (Microsoft Office, LOL, CS:GO, YouTube) Rahat bir şekilde yapabilir miyim? Teşekkürler.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski laptop a 240 GB bende taktım i5 2. nesil işlemci ve 8 GB RAM vardı.
Lapatopta oyun oynamadığım için oyun performansı ile ilgili kesin bir şey diyemem fakat sadece oyunun yükleme ekranında hızlanma sağlarsın mantık olarak oynayışta hissedilir bir değişiklik olacağını pek sanmıyorum. Ama benim en çok hoşuma giden kısmı internet tarayıcısındaki kasmanın gitmesi idi. Bilgisayar resmen rahatladı.

Eski laptop a 240 GB bende taktım i5 2. nesil işlemci ve 8 GB RAM vardı.
Lapatopta oyun oynamadığım için oyun performansı ile ilgili kesin bir şey diyemem fakat sadece oyunun yükleme ekranında hızlanma sağlarsın mantık olarak oynayışta hissedilir bir değişiklik olacağını pek sanmıyorum. Ama benim en çok hoşuma giden kısmı internet tarayıcısındaki kasmanın gitmesi idi. Bilgisayar resmen rahatladı.
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum size. Elimdeki notebookta 3gb 1066mhz bellekler mevcut i5 460m ise işlemcisi mevcut çok aşırı oyun manyağı birisi değilim. Aslında bakarsanız win7 deki takilmalar, chrome daki yanıt vermiyor vs gibi hatalar beni artık uyuz etmekte. SSD ye geçme günlük işlemlerde sizi mutlu etti mı? Para bağlamama değer umarım.

Ben SanDisk 240 GB SSD'yi 220-250 TL arasında bir fiyata aldım diye hatırlıyorum. Bir de optik sürücüyü iptal edip HDD'yi de odaya bağladım. Benim açımdan yeterli oldu donma ve kasma Windows'un kullanım kaynaklı dolmasıyla gereksiz dosyaların ve kurulum artıklarının kalmasıyla da alakalı olabilir. Chrome çok performanslı bir tarayıcı değil ve fazla donanım kullanıyor (bende Chrome kullanıyorum Android telefon ile ortak hesap olması bana avantajlı geliyor). GB başı 1 veya 1, 2 TL gibi rakamlara SSD alarak laptop rahatlatman bence çok mantıklı. Sonuçta laptop oynayabileceğin parçalar belli.

Ben SanDisk 240 GB SSD'yi 220-250 TL arasında bir fiyata aldım diye hatırlıyorum. Bir de optik sürücüyü iptal edip HDD'yi de odaya bağladım. Benim açımdan yeterli oldu donma ve kasma Windows'un kullanım kaynaklı dolmasıyla gereksiz dosyaların ve kurulum artıklarının kalmasıyla da alakalı olabilir. Chrome çok performanslı bir tarayıcı değil ve fazla donanım kullanıyor (bende Chrome kullanıyorum Android telefon ile ortak hesap olması bana avantajlı geliyor). GB başı 1 veya 1, 2 TL gibi rakamlara SSD alarak laptop rahatlatman bence çok mantıklı. Sonuçta laptop oynayabileceğin parçalar belli.
Teşekkürler.

Geri
Yukarı