Acer Aspire 5742M laptop arada güç kesip kapanıyor

recep.gulten

Hectopat
Dizüstü bilgisayarım günde en az bir defa gücünü kesip kapanıyor. Bir keresinde Microsoft Office yüklerken bir defa kapandı sonra tekrar yüklemeye denediğimde yine gücünü kesti. Bu mesajı yazarken Visual Studio ile proje yapıyorum en az 1 saat olmasına rağmen gücünü kesmedi(bu 1 saat içinde işlemci güç kullanımı %100 ayarında). İşlemcinin Turbo Boost'u kapatmak için işlemci güç kullanımını %100'den %99'a çekmiştim ondan olabilir mi?

İşlemci: Intel i5 460M.
Dizüstü bilgisayar: Acer Aspire 5742M.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı kullanırken sıcaklıklar ne durumda? Sorun yüksek ihtimalle bilgisayarın aşırı ısınması bunun sonucunda da kapanması ile alakalı.

Bilgisayarı kullanırken sıcaklıklar ne durumda? Sorun yüksek ihtimalle bilgisayarın aşırı ısınması bunun sonucunda da kapanması ile alakalı.

Kapanmadan önce 80 dereceleri görüyordu sonra derece düştükten sonra güç kesiyordu. Bu dizüstü bilgisayarın ekran çipi değişmişti belgi güç çipindede sıkıntı olabilir ama şu an arkada Visual Studio açık ve işlemci derecesi 90'ları gördü ama hala kapanmadı.

Kapanmadan önce 80 dereceleri görüyordu sonra derece düştükten sonra güç kesiyordu. Bu dizüstü bilgisayarın ekran çipi değişmişti belgi güç çipindede sıkıntı olabilir ama şu an arkada Visual Studio açık ve işlemci derecesi 90'ları gördü ama hala kapanmadı.
Sorun çipten ziyade ısınmadan kaynaklanıyor gibi gözüküyor. Termal macun yenileme ve Fan temizliği işlemini yapabilirsiniz.

Sorun çipten ziyade ısınmadan kaynaklanıyor gibi gözüküyor. Termal macun yenileme ve fan temizliği işlemini yapabilirsiniz.

İlk mesajımda da belirttim işlemci güç kullanımını %100'den %99'a çekmiştim. İşlemci yetersiz güçten direkt PC gücünü kesiyor olabilir mi? Şu an %100 güç kullanımına ayarlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı