Acer Aspire 5742Z laptopa macOS kurulur mu?

BurkiPingu

Zeptopat
Hiç bilgisayara Mac kurmadım nasıl kurulduğunu bilmiyorum galiba Config dosyası gerekiyormuş bilgisayarım uyumlu mu? Bir de nasıl Config dosyasını bulabilirim?

RAM 2 gbydi 4 GB yaptım.

1655389001230.png

1655389073596.png

1655389105611.png

Son düzenleme:
İşlemci konusunu Fake ID ile halledersiniz, iGPU ile de High Sierra veya Sierra deneyip OCLP ile yamayı uygulamayı deneyebilirsiniz. BIOS, UEFI destekliyor mu? Bir de o videoyu atabilir misiniz?

BIOS UEFI desteklemiyor videoyu atıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaş El Capitan kurmuş, evet kurmak mümkün siz de kurabilirsiniz ama ek işlemler gerek. Yorumlarda EFI dosyasını paylaşmış ama izin istiyor, ya izin alıp o EFI ile kuracaksınız ya da kendimiz EFI oluşturup kuracağız. Bir de hangi sürümü kuracağınıza karar verdiniz mi? Ona göre ne yapacağınızı anlatayım, High Sierra üstü sürümlerde sorun çıkarır.

O zaman ilk olarak o Sierra imajı ile deneyebiliriz. İmajı USB'ye BalenaEtcher ile yazdırın, müsait zamanda EFI hazırlayıp atarım. Onunla denersiniz ya da direkt uğraşmadan video sahibinden izin isteyip alırsınız. Size kalmış.

O zaman ilk olarak o sierra imajı ile deneyebiliriz. İmajı USB'ye balenaEtcher ile yazdırın, müsait zamanda EFI hazırlayıp atarım. Onunla denersiniz ya da direkt uğraşmadan video sahibinden izin isteyip alırsınız. Size kalmış.

Tamam ben yazdırayım siz müsait olduğunuzda atarsınız bir de Config dosyasını nasıl bulacağım.

Geri
Yukarı