Acer Aspire 5745G GT330 Sürücü Yükleme Sorunu

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Acer Aspire 5745G cihazını kullanmaktayım. Cihaz GeForce GT330 ekran kartına sahip. İşletim sistemim Windows 7 64 Bit. Ekran kartını güncellemeye çalıştığımda "Bu grafik sürücüsü, uyumlu grafik donanımı bulamadı." adlı bir sorunla karşılaşıyorum.

www.laptopvideo2go.com/drivers adresine girin ve buradaki kutucuklara ekran kartınızın donanım kimliğini yazın. Kartınızın donanım kimliğini nasıl öğreneceğinize dair makaleye ulaşmak için Google veya Yandex’te “Hardware ID (Donanım Kimliği)” aramasını gerçekleştirebilirsiniz. Laptopvideo2go sitesinde kartınıza uygun güncel sürücü listelenecektir.

Merhaba,
Belirttigim bilgisayara Windows 8.1 yükledim ve bazen NVIDIA GeForce GT 330M driverlarinda windows kernel mode yanit vermeme hatasi veriyor. Windows 8.1 yükledigimde Intel ve NVIDIA görüntü kart sürücülerini tamamen sildim ve windowsupdateden yükledim. Windows updatede sadece Intel yüklendi ve NVIDIA yi acer sitesinden indirip yüklemek zorunda kaldim. Siteden indirdigimde sadece " VGA NVIDIA VGA Driver(Optimus) 8.17.12.5912 133.2 MB 2010/09/02" driverin yüklenmesine izin veriyor digerlerinin yüklenmesine izin vermiyor, digerlerini yükledigimde ise "Uyumlu grafik donanimi bulunamadi." hatasi veriyor . NVIDIA'nin kendi sitesinden yükledigimde ise "Üretici cihazinizin kendi sitenizden yüklemeniz gerekiyor." diye hata veriyor. Manuel olarak son sürüm
yazilimi indirdigimde ise "Uyumlu grafik donanimi bulunamadi." hatasi veriyor. Ekran kartimi güncellemek istiyorum nasil bir yol izleyebilirim. Hatalari belgede fotograf olarak koyuyorum.

Ek olarak ekran kartı şuanki sürümü 189.97 ve 20.05.2010 tarihli sürümüdür bilgisayarda intele ait HD graphics ve Nvdia ekran kartları var, güncelleyebilen varsa yardımcı olabilir mi?

Ve önerdiğiniz www.laptopvideo2go.com/drivers sitesinden de denedim ama acer.com sitesiyle aynı sonuçları buldum, bunun bi çözümü yok mu?

14t8qi1.jpg

Konuyu çözmüş bulunmaktayım. Acer NVIDIA optimus için yeni driver çıkarmıyor. NVIDIA da aynı şekilde optimus olarak çıkarmıyor. BIOS ayarlarından grafik ayarlarını Switchable olarak kullanmak istersen güncel Intel HD driverı ve eski NVIDIA driverını kullanmak zorunda kalıyorum. Eğer Disable yaparsam sadece NVIDIA açılıyor ve güncel sürücüyü kullanabiliyorum.

İki ekran kartı ile birlikte kullanım için, ne yazıkki NVIDIA güncel sürücüler kullanılmıyor.

nVidia'nın sitesinden son sürümü indireceksiniz. Sonra da Laptopvideo2Go'dan modifiye edilmiş INF dosyasını indirip kurlum klasöründeki ile değiştireceksiniz. Ek olarak BIOS güncellemesi yapın eğer varsa.

Modifiye edilmiş inf dosyasını buldum olursa paylaşacağım.

Modifiye edilmiş inf dosyasını değiştirdim. Yükleme ekranı geldi fakat yüklerken hata oluştu

(DUU ile de sürücüleri temizledim)

Dosya Ekleri

• nvidia olmadı.PNG
    nvidia olmadı.PNG
    29 KB · Görüntüleme: 172
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı