Acer Aspire 5745G laptop ekranında mor çizgi oluşması

samoel25

Hectopat
Oyun oynarken hiç darbe vs. yokken durduk yere görseldeki gibi ekranda birden mor bir çizgi oluştu. Hemen oyunu kapattım, bilgisayarı kapatıp tekrar açtığımda düzeldi. Şu an sorun yok ama tekrar oyuna girmeye korkuyorum. En son fan bayağı bir hızlı çalışıyordu ama sıcaklıklara baktığımda işlemci 74 ekran kartı 64 derecelerdeydi. Çok ısınmadan dolayı olabilir mi? Ya da çözünürlükle ilgili bir sorun olabilir mi?
Not: Görsel bana ait değil forumda benzer bir konudan aldım ama aynısı aynı sayılır tek farkı benim ekranımda biraz daha ortaya yakındı.
Lazım olursa laptop model: Acer Aspire 5745G i5 480M GT 420M.
20220210_160646.jpg

Teşekkür ederim önerin için ancak benim asıl konuyu açma amacım neden olduğunu öğrenmek. Durup dururken neden böyle bir şey olur tek sorun NVIDIA sürücüleri mi acaba?

Sürücü kaynaklı olabilme ihtimali donanımsal arıza ihtimalinden daha yüksek sen bir de AMD tarafında neler çektiğimiz görsen şükür edersin :D

Bugün itibariyle tekrardan oluştu. Ekran kartı sürücülerimi silip tekrar yükledim ama faydası olmadı. Bu sefer kapatıp açtığımda da düzelmedi yardımlarınızı bekliyorum. Fotoğrafı ektedir.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-12-14 at 23.11.50.jpeg
    WhatsApp Image 2022-12-14 at 23.11.50.jpeg
    78,4 KB · Görüntüleme: 14

Yeni konular

Geri
Yukarı