Acer Aspire 5755G Isınma Sorunu

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Ben yeni bir laptop kullanıcısıyım. Alalı 1 ay oldu ve artık oyun oynamak istiyorum ancak bir problemim var. Yeni nesil oyunları çalıştırıken pc hiç zorlanmıyor ancak çok ısınıyor. Yani anlayacağınız oyun oynamaya çekiniyorum. Soğutcu almak korkmadan oyun oynamak için bir çözüm olabilir mi? Bu konuda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim çünkü artık çekinmeden oyun oynamak istiyorum. Soğutucu modeli de önerebilirsiniz. Laptop modeli: Acer Aspire 5755G.

Oyun amaçlı yapılmayan laptoplarda böyle bir ısınma sorunu kaçınılmaz maalesef. Üst seviye ekran kartlarını standart notebook kasasına koyup soğutmayı da standart bırakınca oyunlarda ürünler ısınıyor. Eğer ısınmadan dolayı kapanmıyorsa sorun yok. Ama çok tereddüt ediyorsan Zalman soğutucu alabilirsin.

https://www.technopat.net/forum/ove...-dizustu-sogutucusu-kullanici-incelemesi.html

Hava çıkışına kompresör yardımıyla biraz hava verebilirsiniz. Fanlardaki tozlardan dolayda ısınabilir.

Not: Şunu unutmamak lazım tozlar dışarı atmak gerine içeri doğru itiyoruz. Bu aslında yarardan çok zarar oluyor ilk etapta çözüm gibi görünse de.

Bu normal o pc oyun pcsi değil. O pcyi bende kullandım Borderlands 2'de bile ısınıyor. Sen ona en iyisi bir soğutucu al.

Aynı bilgisayar bende de var. Windows 7'de ısınma sorunu fazlaydı ama kapanma sorunları yoktu. Windows 8 yükledikten sonra kapanma sorunları ortaya çıktı. Windows 8'de Age of Empires II HD oynamaya başladıktan 5 dakika sonra bilgisayar kapanmaya başlıyor. Bilgisayarda Acer'in resmi sayfasındaki sürücüler yüklü ve bu bütün Acer Aspire 5755G bilgisayarlarda geçerli. Bence tasarım hatasından dolayı, bu tür sorunlar var.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı