Acer Aspire 7 A715-51G alınır mı?

Bütçe
15500
Bunu aldım dün elime ulaştı. 2 saat civarı kurulum inceleme vs yaptım. Normal kullanımda fanın çok çalıstığını ve şarjın çok çabuk azaldığını gözlemledim. Bu fan ve şarj için bir ayar var mıdır?
Quick Access uygulamasından Sessiz moda alırsanız büyük ölçüde çözülüyor. Quick Access açık olmak zorunda değil, CTRL+F basarak modlar arası otomatik geçiş yapabilirsiniz. Şarj için de güç tasarrufu modunda kullanırsanız 4 5 saat görebilirsiniz.

Quick Access uygulamasından Sessiz moda alırsanız büyük ölçüde çözülüyor. Quick Access açık olmak zorunda değil, CTRL+F basarak modlar arası otomatik geçiş yapabilirsiniz. Şarj için de güç tasarrufu modunda kullanırsanız 4 5 saat görebilirsiniz.
Akşam yapacağım dediğinizi çok teşekkür ederim yardım için. Sanırım ekran yenileme hızı 60 hz olursa ve oyun oynamazsak 4-5 saat sürelere erişiliyor.

Akşam yapacağım dediğinizi çok teşekkür ederim yardım için. Sanırım ekran yenileme hızı 60 hz olursa ve oyun oynamazsak 4-5 saat sürelere erişiliyor.
Evet, bir de NVIDIA Denetim Masasından "3D Ayarların Yönetilmesi" sayfasında "Tercih Edilen Grafik İşlemci" ayarını "Otomatik" yaparsanız gereksiz uygulamalarda RTX3050 aktifleşmiyor ve pil ömrü artıyor.

Evet, bir de NVIDIA Denetim Masasından "3D Ayarların Yönetilmesi" sayfasında "Tercih Edilen Grafik İşlemci" ayarını "Otomatik" yaparsanız gereksiz uygulamalarda RTX3050 aktifleşmiyor ve pil ömrü artıyor.
Dediğinizi yaptım oldu, teşekkür ederim. Laptop şarjı chicony marka gelmiş sizlerin de öyle mi ?

Arkadaşlar sonradan yazıyorum ancak hala memnun musunuz laptoptan? Pil günlük kullanımda ne kadar gidiyor ortalama?

Ben Battlefield 1 oynuyorum hiçbir sıkıntı yok 70-100 FPS Ultra ayarlarda. Age of Empire 3 Definitive Edition da da sorun yok. Warband zaten çok eski bir oyun.
Programdan ayarlayınca bende de 30W ile 27 W arasında değişiyor ortalaması 28W. 28W kesin çizgi değil uzun süreli ortalama değer 28W zaten tanımı da bu eğer Intel'in sitesinden okursanız.

Ben dediğiniz oyunların hepsini Ultra ayarlarda 70-80+ FPS ile oynayacağınız düşünüyorum. Ben FH4, AoE3 DE ve BF1'de ki FPS değerlerini yazdım ona göre düşünün. Ben tek kanal RAM kullanıyorum eğer 16 GB RAM kullanılırsa daha yüksek FPS alınabilir ayrıca.

Attığım ekran görüntüsüne bakarsanız 28.4W değerini göreceksiniz ister o sürücüyü silin ister programı kullanın ben karışmam ancak işlemci olması gerektiği şekilde çalışır 2 yöntemle de.
Hocam merhaba, ben de aynı bilgisayarı birkaç gün önce satın aldım. Sizin gibi tek kanal 8 gb ram kullanıyorum fakat oyunlarda aldığım fps değerleri beni pek tatmin etmedi. Witcher 3 düşük ayarlarda oynarken ortalama 60 civarı fps alıyorum. Siz de oynuyorsanız kaç fps alıyorsunuz acaba? Ultra ayarlara aldığımda zaten 30 40 fps civarlarına düşüyor ve anlık takılmalar yaşıyorum. Henüz başka pek bir oyunda denemedim fakat Witcher 3`te aldığım bu sonuçlar üzdü açıkçası.

Ben de kullanıyorum aynı bilgisayarı coil whine var onun dışında bir problem yok.Bu bütçede alınabilecek en mantıklı laptop bence ya da üzerine 5K ekleyip bunu alırdım https://www.amazon.com.tr/HP-Dizüstü-Bilgisayar-GeForce-68P42EA/dp/B0BH4ZY4SH/?_encoding=UTF8&pd_rd_w=yliO7&content-id=amzn1.sym.f52080c4-fe7e-4ff6-b933-259f05962808&pf_rd_p=f52080c4-fe7e-4ff6-b933-259f05962808&pf_rd_r=4FAWYSJ49JXAEG9VXAP6&pd_rd_wg=cHmwC&pd_rd_r=708a5167-36f5-435e-ada3-e891e37457ef&ref_=pd_gw_ci_mcx_mr_hp_atf_m

Evet ilk aldığımda 11 kullanıyordum şimdi 10'a geçtim PC hızlandı resmen. Ben 8 GB Crucial RAM taktım.
Hocam bende aynı bilgisayarı kullanıyorum ve henüz ram eklemedim. 8gb haliyle kullanıyorum ve şu an aldığım fps değerleri hiç memnun edici değil. Witcher 3`t düşük ayarlarda 60 fps civarı alıyorum. Acaba sırf ramden mi kaynaklı? Siz ram eklediğinizde ciddi bir performans artışı oldu mu?

Son düzenleme:
Hocam merhaba, ben de aynı bilgisayarı birkaç gün önce satın aldım. Sizin gibi tek kanal 8 GB RAM kullanıyorum fakat oyunlarda aldığım FPS değerleri beni pek tatmin etmedi. Witcher 3 düşük ayarlarda oynarken ortalama 60 civarı FPS alıyorum. Siz de oynuyorsanız kaç FPS alıyorsunuz acaba? Ultra ayarlara aldığımda zaten 30 40 FPS civarlarına düşüyor ve anlık takılmalar yaşıyorum. Henüz başka pek bir oyunda denemedim fakat Witcher 3'te aldığım bu sonuçlar üzdü açıkçası.

Hocam bende aynı bilgisayarı kullanıyorum ve henüz RAM eklemedim. 8 GB haliyle kullanıyorum ve şu an aldığım FPS değerleri hiç memnun edici değil. Witcher 3't düşük ayarlarda 60 FPS civarı alıyorum. Acaba sırf RAM'den mi kaynaklı? Siz RAM eklediğinizde ciddi bir performans artışı oldu mu?

Hocam Witcher 3 bende de düşük FPS veriyordu fakat BF1 internetteki FPS'ler ile aynı sonuçları veriyordu şu an maalesef garantide bilgisayarım birkaç defa fanına kıl girdi, çıkarmıştım son girişinde bir türlü düzeltemedim. Garantiye gonderdim, fan bozulmus dediler onu bekliyorum.

Ekstra ram taktığımızda fazla bir performans artışı olmadı, işim gereği yazılımla ilgilendiğim için premium kasa olması nedeni ile satın aldım düşük fps sebebi cihazın 3050'nin varsayılan watt değerinin altında olmasından kaynaklı.

Geri
Yukarı